fot. Anouk Flesch / Tour de l’Avenir
Søren Wærenskjold (Norwegia), po ataku w końcówce, triumfował na mecie pierwszego etapu Tour de l’Avenir.
22-latek w La Roche-sur-Yon pokonał Sebastiana Kolze Changiziego (Dania), trzecie miejsce zajął zaś Samuel Watson (Wielka Brytania).
Dzięki zwycięstwu Wærenskjold objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej Tour de l’Avenir.
Pierwszy etap ze startu wspólnego „wyścigu przyszłości” prowadził po płaskiej pętli wokół departamentu Wandea. Trasa pozbawiona była wyzwań, dając szanse sprinterom.
Na czele po starcie znaleźli się Davide Dapporto (Włochy), Carl-Fredrik Bevort (Dania), Luis-Jose Luhrs (Niemcy) i Mats Wenzel (Luksemburg), tworząc ucieczkę. Ich maksymalna przewaga wyniosła 3 i pół minuty. Na jedynej górskiej premii, Cote des Grandes Touches (800 m; 4,8%) najwięcej punktów zdobył Wenzel, sięgając po koszulkę najlepszego górala.
Różnica pomiędzy peletonem, a liderami nie malała za szybko. 20 kilometrów przed metą grupy dzieliły dwie minuty, jednak wtedy peleton wziął się mocniej za odrabiania strat. 5 kilometrów przed metą licznik wskazywał 40 sekund. Kontakt wtedy stracił Dapporto, chwilę później samotnie przyspieszył Bevort, jednak na próżno – po chwili nadciągnął rozpędzony peleton.
Pojedynek sprinterów nie doszedł jednak do skutku. W końcówce zaatakował jadący w zielonej koszulce Søren Wærenskjold, który uzyskał przewagę na ostatnim kilometrze i niczym wzorujący się na Forreście Gumpie Peter Sagan „dobiegł” na rowerze do mety, zgarniając etap i koszulkę lidera Tour de l’Avenir. Norweg odniósł również dwa odcinkowe sukcesy w ubiegłorocznej edycji „wyścigu przyszłości”.
Wyniki 1. etapu Tour de l’Avenir 2022 (2.Ncup), La Roche-sur-Yon – La Roche-sur-Yon (121,6 km):
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Søren Waerenskjold | Norwegia | 2:32:23 |
2. | Sebastian Kolze Changizi | Dania | 00:01 |
3. | Samuel Watson | Wielka Brytania | |
4. | Thibau Nys | Belgia | |
5. | Nicolas David Gomez | Kolumbia | |
6. | Casper van Uden | Holandia | |
7. | Luke Lamperti | Stany Zjednoczone | |
8. | Tim van Dijke | Holandia | |
9. | Mathis Le Berre | Francja | |
10. | Jensen Plowright | Australia | |
11. | Matthew Dinham | Australia | |
12. | Stian Fredheim | Norwegia | |
13. | Cedric Pries | Luksemburg | |
14. | Michel Hessmann | ||
15. | Petr Kelemen | Czechy | |
16. | Pierre-Pascal Keup | Niemcy | |
17. | Thomas Gloag | Wielka Brytania | |
18. | Carlos Alfonso Garcia | Meksyk | |
19. | Rick Pluimers | Holandia | |
20. | Baptiste Vadic | Pays de la Loire | |
21. | Jon Barrenetxea | Hiszpania | |
22. | Rudy Porter | Australia | |
23. | Lucas Boniface | Pays de la Loire | |
24. | Romain Gregoire | Francja | |
25. | Lennert van Eetvelt | Belgia | |
26. | Gleb Brussenskiy | Kazachstan | |
27. | Davide Piganzoli | Włochy | |
28. | Jakub Ťoupalik | Czechy | |
29. | William Blume Levy | ||
30. | Loe van Belle | Holandia | |
31. | Ewen Costiou | Francja | |
32. | Anze Skok | Słowenia | |
33. | Gal Glivar | Słowenia | |
34. | Tom Paquet | Luksemburg | |
35. | Arnaud Tendon | Szwajcaria | |
36. | Martin Tjotta | Norwegia | |
37. | Alberto Bruttomesso | Włochy | |
38. | Robert Donaldson | Wielka Brytania | |
39. | Lorenzo Milesi | Włochy | |
40. | Felix Stehli | Szwajcaria | |
41. | Filip Reha | Czechy | |
42. | Travis Stedman | Centre Mondial du Cyclisme | |
43. | Johannes Staune-mittet | Norwegia | |
44. | Ivan Romeo | Hiszpania | |
45. | Alessandro Fancellu | Włochy | |
46. | Jacob Hindsgaul | Dania | |
47. | William Junior Lecerf | Belgia | |
48. | Arthur Kluckers | Luksemburg | |
49. | Karel Vacek | Czechy | |
50. | Nicolas Vinokurov | Kazachstan | |
51. | Finn Gullickson | Stany Zjednoczone | |
52. | Enekoitz Azparren | Hiszpania | |
53. | Igor Arrieta | Hiszpania | |
54. | Edgar Cadena | Meksyk | |
55. | Dean Harvey | Irlandia | |
56. | Maximilian Schmidbauer | Austria | |
57. | Luka Ziherl | Słowenia | |
58. | Archie Ryan | Irlandia | |
59. | Nurbergen Nurlykhassym | Kazachstan | |
60. | Hannes Wilksch | Niemcy | |
61. | Georg Steinhauser | Niemcy | |
62. | Loris Coss | Auvergne-Rhône-Alpes | |
63. | Nils Brun | Szwajcaria | |
64. | Welay Hagos Berhe | ||
65. | Emanuel Zangerle | Austria | |
66. | Jesus David Pena | Kolumbia | |
67. | Theo Degache | Auvergne-Rhône-Alpes | |
68. | Eric Muhoza | Centre Mondial du Cyclisme | |
69. | Alexandre Vinokurov | Kazachstan | |
70. | Andrey Remkhe | Kazachstan | |
71. | Nixon Efrain Rosero | Ekwador | |
72. | Darren Rafferty | Irlandia | |
73. | Leo Hayter | Wielka Brytania | |
74. | Alessio Martinelli | Włochy | |
75. | Aljaz Colnar | Słowenia | |
76. | Boštjan Murn | Słowenia | |
77. | Samuel Kovac | Słowacja | |
78. | Cian Uijtdebroeks | Belgia | |
79. | Martin Messner | Austria | |
80. | Matthew Riccitello | Stany Zjednoczone | |
81. | Alexander Hajek | Austria | |
82. | Nahom Zerai | Erytrea | |
83. | Joris Delbove | Francja | |
84. | Matteo Vercher | Pays de la Loire | |
85. | Carl-Frederik Bevort | Dania | |
86. | Lenny Martinez | Francja | |
87. | Alex Baudin | Francja | |
88. | Embret Svestad-bÅrdseng | Norwegia | |
89. | Gabriel Shipley | Stany Zjednoczone | |
90. | Anthony Baudis | Auvergne-Rhône-Alpes | |
91. | Samuel Tuka | Słowacja | |
92. | Loic Bettendorff | Luksemburg | |
93. | Nicolas Rivard | Kanada | |
94. | Edgar Andres Pinzon | Kolumbia | |
95. | Juan Manuel Barboza | Kolumbia | |
96. | Luis-Joe Luhrs | Niemcy | |
97. | Jordan Labrosse | Auvergne-Rhône-Alpes | |
98. | Daniil Pronskiy | Kazachstan | |
99. | Raphael Parisella | Kanada | |
100. | Negasi Haylu Abreha | Centre Mondial du Cyclisme | |
101. | Benjamin Marais | Pays de la Loire | |
102. | Victor Bohal | Pays de la Loire | |
103. | Remi Capron | Auvergne-Rhône-Alpes | |
104. | Per Strand Hagenes | Norwegia | |
105. | Mathias Vacek | Czechy | |
106. | Tomaš Kopecky | Czechy | |
107. | Antoine Devanne | Pays de la Loire | |
108. | Alec Segaert | Belgia | |
109. | Maximilian Kabas | Austria | |
110. | Joshua Giddings | Wielka Brytania | |
111. | Quentin Cowan | Kanada | 00:30 |
112. | Mats Wenzel | Luksemburg | 00:36 |
113. | Davide Dapporto | Włochy | |
114. | Kiya Rogora | Centre Mondial du Cyclisme | 00:43 |
115. | Felix Engelhardt | Niemcy | 00:50 |
116. | Gil Gelders | Belgia | |
117. | Hamza Amari | Centre Mondial du Cyclisme | |
118. | Dylan Hopkins | Australia | |
119. | Jakob Klahre | Szwajcaria | |
120. | Harold Martin Lopez | Ekwador | 00:01 |
121. | Lukaš Kubis | Słowacja | 01:31 |
122. | Kevin Mccambridge | Irlandia | 00:01 |
123. | Jorge Peyrot | Meksyk | |
124. | Adam Holm Jorgensen | 03:35 | |
125. | Simon Dalby | Dania | 06:35 |
126. | Rafael Pereira Marques | Luksemburg | |
127. | Diego Arreola | Meksyk | 06:43 |
128. | Mehari Tewelde | Erytrea | 06:53 |
129. | Milkias Kudus | Erytrea | |
130. | Lukaš Sokolik | Słowacja | 06:56 |
131. | Robin Donze | Szwajcaria | |
132. | Adam Ward | Irlandia | |
133. | Leonardo Zavala | Meksyk | |
134. | Filip Lohinsky | Słowacja | |
135. | Bryan Raul Obando | ||
136. | Marco Schrettl | Austria | |
137. | Fernando Tercero | Hiszpania | |
138. | Carson Miles | Kanada | |
139. | Brandon Alejandro Rojas | Kolumbia | |
140. | Riley Pickrell | Kanada | |
141. | Antoine Roussel | Auvergne-Rhône-Alpes | |
142. | German Dario Gomez | Kolumbia | |
143. | Pavol Rovder | Słowacja | 07:08 |
144. | Jack Brough | Wielka Brytania | |
145. | Enzo Leijnse | Holandia | |
146. | Axel van der Tuuk | Holandia | |
147. | Mihael Stajnar | Słowenia | |
148. | Alejandro Franco | Hiszpania | 08:28 |
149. | Ephrem Ghebrehiwet | Erytrea | |
150. | Niyat Russom | Erytrea | 09:34 |
151. | Fabian Weiss | Szwajcaria | 09:42 |
152. | Cooper Johnson | Stany Zjednoczone | |
153. | Lenin Javier Montenegro | ||
154. | Sela Weldemicael | Erytrea | |
155. | Thomas Schellenberg | Kanada | 15:31 |
156. | Jose Antonio Escarcega | ||
157. | Dylan George | Australia |
Klasyfikacja generalna po 1. etapie
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Søren Waerenskjold | Norwegia | 2:32:23 |
2. | Sebastian Kolze Changizi | Dania | 00:01 |
3. | Samuel Watson | Wielka Brytania | |
4. | Thibau Nys | Belgia | |
5. | Nicolas David Gomez | Kolumbia | |
6. | Casper van Uden | Holandia | |
7. | Luke Lamperti | Stany Zjednoczone | |
8. | Tim van Dijke | Holandia | |
9. | Mathis Le Berre | Francja | |
10. | Jensen Plowright | Australia | |
11. | Matthew Dinham | Australia | |
12. | Stian Fredheim | Norwegia | |
13. | Cedric Pries | Luksemburg | |
14. | Michel Hessmann | ||
15. | Petr Kelemen | Czechy | |
16. | Pierre-Pascal Keup | Niemcy | |
17. | Thomas Gloag | Wielka Brytania | |
18. | Carlos Alfonso Garcia | Meksyk | |
19. | Rick Pluimers | Holandia | |
20. | Baptiste Vadic | Pays de la Loire | |
21. | Jon Barrenetxea | Hiszpania | |
22. | Rudy Porter | Australia | |
23. | Lucas Boniface | Pays de la Loire | |
24. | Romain Gregoire | Francja | |
25. | Lennert van Eetvelt | Belgia | |
26. | Gleb Brussenskiy | Kazachstan | |
27. | Davide Piganzoli | Włochy | |
28. | Jakub Ťoupalik | Czechy | |
29. | William Blume Levy | ||
30. | Loe van Belle | Holandia | |
31. | Ewen Costiou | Francja | |
32. | Anze Skok | Słowenia | |
33. | Gal Glivar | Słowenia | |
34. | Tom Paquet | Luksemburg | |
35. | Arnaud Tendon | Szwajcaria | |
36. | Martin Tjotta | Norwegia | |
37. | Alberto Bruttomesso | Włochy | |
38. | Robert Donaldson | Wielka Brytania | |
39. | Lorenzo Milesi | Włochy | |
40. | Felix Stehli | Szwajcaria | |
41. | Filip Reha | Czechy | |
42. | Travis Stedman | Centre Mondial du Cyclisme | |
43. | Johannes Staune-mittet | Norwegia | |
44. | Ivan Romeo | Hiszpania | |
45. | Alessandro Fancellu | Włochy | |
46. | Jacob Hindsgaul | Dania | |
47. | William Junior Lecerf | Belgia | |
48. | Arthur Kluckers | Luksemburg | |
49. | Karel Vacek | Czechy | |
50. | Nicolas Vinokurov | Kazachstan | |
51. | Finn Gullickson | Stany Zjednoczone | |
52. | Enekoitz Azparren | Hiszpania | |
53. | Igor Arrieta | Hiszpania | |
54. | Edgar Cadena | Meksyk | |
55. | Dean Harvey | Irlandia | |
56. | Maximilian Schmidbauer | Austria | |
57. | Luka Ziherl | Słowenia | |
58. | Archie Ryan | Irlandia | |
59. | Nurbergen Nurlykhassym | Kazachstan | |
60. | Hannes Wilksch | Niemcy | |
61. | Georg Steinhauser | Niemcy | |
62. | Loris Coss | Auvergne-Rhône-Alpes | |
63. | Nils Brun | Szwajcaria | |
64. | Welay Hagos Berhe | ||
65. | Emanuel Zangerle | Austria | |
66. | Jesus David Pena | Kolumbia | |
67. | Theo Degache | Auvergne-Rhône-Alpes | |
68. | Eric Muhoza | Centre Mondial du Cyclisme | |
69. | Alexandre Vinokurov | Kazachstan | |
70. | Andrey Remkhe | Kazachstan | |
71. | Nixon Efrain Rosero | Ekwador | |
72. | Darren Rafferty | Irlandia | |
73. | Leo Hayter | Wielka Brytania | |
74. | Alessio Martinelli | Włochy | |
75. | Aljaz Colnar | Słowenia | |
76. | Boštjan Murn | Słowenia | |
77. | Samuel Kovac | Słowacja | |
78. | Cian Uijtdebroeks | Belgia | |
79. | Martin Messner | Austria | |
80. | Matthew Riccitello | Stany Zjednoczone | |
81. | Alexander Hajek | Austria | |
82. | Nahom Zerai | Erytrea | |
83. | Joris Delbove | Francja | |
84. | Matteo Vercher | Pays de la Loire | |
85. | Carl-Frederik Bevort | Dania | |
86. | Lenny Martinez | Francja | |
87. | Alex Baudin | Francja | |
88. | Embret Svestad-bÅrdseng | Norwegia | |
89. | Gabriel Shipley | Stany Zjednoczone | |
90. | Anthony Baudis | Auvergne-Rhône-Alpes | |
91. | Samuel Tuka | Słowacja | |
92. | Loic Bettendorff | Luksemburg | |
93. | Nicolas Rivard | Kanada | |
94. | Edgar Andres Pinzon | Kolumbia | |
95. | Juan Manuel Barboza | Kolumbia | |
96. | Luis-Joe Luhrs | Niemcy | |
97. | Jordan Labrosse | Auvergne-Rhône-Alpes | |
98. | Daniil Pronskiy | Kazachstan | |
99. | Raphael Parisella | Kanada | |
100. | Negasi Haylu Abreha | Centre Mondial du Cyclisme | |
101. | Benjamin Marais | Pays de la Loire | |
102. | Victor Bohal | Pays de la Loire | |
103. | Remi Capron | Auvergne-Rhône-Alpes | |
104. | Per Strand Hagenes | Norwegia | |
105. | Mathias Vacek | Czechy | |
106. | Tomaš Kopecky | Czechy | |
107. | Antoine Devanne | Pays de la Loire | |
108. | Alec Segaert | Belgia | |
109. | Maximilian Kabas | Austria | |
110. | Joshua Giddings | Wielka Brytania | |
111. | Harold Martin Lopez | Ekwador | |
112. | Kevin Mccambridge | Irlandia | |
113. | Jorge Peyrot | Meksyk | |
114. | Quentin Cowan | Kanada | 00:30 |
115. | Mats Wenzel | Luksemburg | 00:36 |
116. | Davide Dapporto | Włochy | |
117. | Kiya Rogora | Centre Mondial du Cyclisme | 00:43 |
118. | Felix Engelhardt | Niemcy | 00:50 |
119. | Gil Gelders | Belgia | |
120. | Hamza Amari | Centre Mondial du Cyclisme | |
121. | Dylan Hopkins | Australia | |
122. | Jakob Klahre | Szwajcaria | |
123. | Lukaš Kubis | Słowacja | 01:31 |
124. | Adam Holm Jorgensen | 03:35 | |
125. | Simon Dalby | Dania | 06:35 |
126. | Rafael Pereira Marques | Luksemburg | |
127. | Diego Arreola | Meksyk | 06:43 |
128. | Mehari Tewelde | Erytrea | 06:53 |
129. | Milkias Kudus | Erytrea | |
130. | Lukaš Sokolik | Słowacja | 06:56 |
131. | Robin Donze | Szwajcaria | |
132. | Adam Ward | Irlandia | |
133. | Leonardo Zavala | Meksyk | |
134. | Filip Lohinsky | Słowacja | |
135. | Bryan Raul Obando | ||
136. | Marco Schrettl | Austria | |
137. | Fernando Tercero | Hiszpania | |
138. | Carson Miles | Kanada | |
139. | Brandon Alejandro Rojas | Kolumbia | |
140. | Antoine Roussel | Auvergne-Rhône-Alpes | |
141. | German Dario Gomez | Kolumbia | |
142. | Pavol Rovder | Słowacja | 07:08 |
143. | Jack Brough | Wielka Brytania | |
144. | Enzo Leijnse | Holandia | |
145. | Axel van der Tuuk | Holandia | |
146. | Riley Pickrell | Kanada | 07:16 |
147. | Mihael Stajnar | Słowenia | 07:28 |
148. | Alejandro Franco | Hiszpania | 08:28 |
149. | Ephrem Ghebrehiwet | Erytrea | |
150. | Niyat Russom | Erytrea | 09:34 |
151. | Cooper Johnson | Stany Zjednoczone | 09:42 |
152. | Sela Weldemicael | Erytrea | |
153. | Fabian Weiss | Szwajcaria | 10:02 |
154. | Lenin Javier Montenegro | ||
155. | Jose Antonio Escarcega | 15:31 | |
156. | Dylan George | Australia | |
157. | Thomas Schellenberg | Kanada | 15:51 |
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS