A A+ A++

Portfolio gospodarcze i oferta inwestycyjna Torunia prezentowane są w Warszawie podczas konferencji Property Forum 2022.

Wydarzenie od lat jest stałym punktem na liście najważniejszych spotkań branży nieruchomości komercyjnych w Polsce. Podczas tegorocznej edycji odbywającej się pod hasłem „The Change” najwięksi inwestorzy, deweloperzy i eksperci rozmawiają o wyzwaniach i perspektywach rynku nieruchomości komercyjnych w nowej sytuacji geopolitycznej i gospodarczej na świecie, spowodowanej toczącą się za naszą wschodnią granicą wojną w Ukrainie. W trakcie dwudniowego wydarzenia odbywa się ponad 20 debat i wiele prezentacji na temat przygotowania na nową przyszłość, bezpieczeństwa inwestycyjnego czy rentowności nieruchomościowego biznesu.

Podczas konferencji odbywającej się w dniach 19 i 20 września 2022 r. miasto Toruń reprezentowane jest przez Centrum Wsparcia Biznesu. Łukasz Szarszewski, dyrektor CWB, wziął udział w panelu dyskusyjnym poświęconym terenom inwestycyjnym. Była to również znakomita okazja do zaprezentowania potencjału gospodarczego miasta Torunia i podzielenia się doświadczeniem w procesie obsługi inwestorów.

– Motywacja polskich miast i gmin nie spadła. Wiemy, jaki potencjał tkwi w inwestycjach. Chcemy aktywnie pozyskiwać inwestorów i prowadzić ich skuteczną obsługę. Wiemy, że inwestorzy w całej Polsce zgłaszają problemy z przedłużającym się czasem oczekiwania na konkretne decyzje. Musimy jednak zdać sobie sprawę w jakiej sytuacji samorządom przyszło obecnie funkcjonować. Żyjemy w czasach po-covidowych, postlockdownowych, w trudnej sytuacji geopolitycznej, w czasach trudnych dla gospodarki, zmian w prawie, w czasie wojny za naszą wschodnią granicą, a także szalejących cen paliw i prądu. To wszystko przekłada się na funkcjonowanie samorządów w całym kraju i powoduje problemy budżetowe: znaczne spadki dochodów, przy jednoczesnym drastycznym wzroście wydatków. Samorządy w całym kraju zmuszone są redukować koszty, planować daleko idące oszczędności, a także podejmować trudne decyzje, w tym także organizacyjne i kadrowe. To może wpływać na spadek efektywności – jak to zostało określone w pytaniu. Niemniej jednak zapewniam, że jako samorządowcy robimy wszystko, by ta efektywność pozostawała na właściwym poziomie. Z drugiej zaś strony, z praktyki wiemy, na jakie problemy urzędnicy napotykają się rozpatrując konkretne wnioski. Te wnioski często bywają niekompletne, błędne, czy też niezgodne z aktami prawa miejscowego. Dlatego dla nas, w Toruniu, bardzo ważna jest współpraca z inwestorem, od samego początku do zakończenia procesu inwestycyjnego. To trend ogólnopolski, ponieważ po to właśnie w całym kraju zostały powołane centra obsługi inwestorów – jako pierwszy kontakt, który za pomocą opiekuna inwestora starał się będzie przeprowadzić go przez cały proces inwestycyjnypowiedział Łukasz Szarszewski, dyrektor Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.

Udział w wydarzeniu współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu: „Invest in BiT CITY 2. Promocja potencjału gospodarczego oraz promocja atrakcyjności inwestycyjnej miast prezydenckich województwa kujawsko-pomorskiego”.

Fot. Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPremiera “IO” Jerzego Skolimowskiego w Rzeszowie. Po projekcji spotkanie z filmowcami
Następny artykułKto postrzelił psa na osiedlu Młodzianów?