Po 120 minutach rywalizacji był remis 2:2. Drugoligowiec doprowadził do wyrównania w doliczonym czasie dogrywki, kiedy Manuela Nera strzałem głową pokonał Hauke Wahl. Wcześniej bramki dla Bayernu zdobywali Serge Gnabry i Leroy Sane, natomiast dla gospodarzy trafił Fin Bartels.

Paweł Wszołek odejdzie z ekstraklasy? Może trafić za darmo do klubu Polaka

Trener Bayernu po odpadnięciu z Pucharu Niemiec: “To dla nas szok”

W serii jedenastek jedynym, którego strzał nie zakończył się bramką był Marc Roca. Uderzenie Hiszpana obronił bramkarz Holstein Kiel, Ioannis Gelios. Po tym, jak Bayern został wyeliminowany z Pucharu Niemiec (pierwszy raz mistrz Niemiec odpadł już w 2. rundzie od 2000 roku), głos zabrał Hansi Flick.

– Oczywiście, to jest dla nas szok. Jesteśmy ogromnie rozczarowani. Przy 1:1 był to oczywiście ten sam schemat. W takich sytuacjach musimy zamknąć środek. Nie zrobiliśmy tego – mówił trener Bayernu przed kamerami telewizji ARD.

– To bardzo irytujące, że straciliśmy gola na 2:2 w ostatniej akcji meczu. Żegnamy się z Pucharem Niemiec i mamy bardzo dużo pracy do wykonania. To, że w ostatnim czasie rozgrywamy bardzo dużo spotkań, nie jest dla nas żadnym wytłumaczeniem. Musimy lepiej grać w defensywie i być skuteczniejsi pod bramką rywali – dodał Flick.

PSG planuje transferowy hit! Już nie tylko Messi. Mbappe będzie zmuszony odejść?PSG planuje transferowy hit! Już nie tylko Messi. Mbappe będzie zmuszony odejść?

Robert Lewandowski pojawił się na murawie dopiero w 74. minucie. W serii rzutów karnych skutecznie egzekwował jedenastkę jako pierwszy. W kolejnej rundzie Holstein Kiel zagra z SV Darmstadt. Mecze tego etapu rozgrywek rozegrane zostaną 2 i 3 lutego. Wcześniej, bo już w niedzielę, Bayern Monachium zagra z Freiburgiem, który ma w Bundeslidze najlepszą serię w historii klubu – pięć kolejnych wygranych. Początek spotkania o godzinie 15:30.