A A+ A++

Centrum Komunikacyjne, w szyldzie którego znalazł się również napis “750 lat lokacji miasta Jędrzejowa”, powstało na wykupionej przez gminę od PKP działce przy dworcu kolejowym. Składa się z czterech peronów z zadaszeniem, każdy w innym kolorze. Z żółtego odjeżdżać będą busy, czerwony i niebieski posłużą komunikacji dalekobieżnej, a zielony miejskiej. Pomiędzy peronami jest przeszklona poczekalnia i toalety.

Przewoźnicy zwolnieni z opłat

Centrum kosztowało 7,5 mln zł, gmina pozyskała na nie 4,5 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego. Jak podkreśla burmistrz Marcin Piszczek, to bardzo potrzebna dla Jędrzejowa inwestycja, która uporządkuje komunikację w mieście. Do tej pory busy i autobusy odjeżdżają bowiem z kilku punktów, m.in. z rynku, ulic Browarnej i Kieleckiej.

Z nowego Centrum Komunikacyjnego będą mogły odjeżdżać prawdopodobnie w drugiej połowie lipca, po zakończeniu odbiorów końcowych i uzyskaniu niezbędnych zezwoleń. Aby zachęcić do korzystania z niego, rada miejska podjęła uchwałę o zwolnieniu przewoźników z opłat.  

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł“Dwudziestoletni pojedynek arcywrogów”. Reakcje zagranicznych mediów na powrót Donalda Tuska
Następny artykułZderzenie trzech aut. Kierująca nie zauważyła powalonego na drogę drzewa [FILM, ZDJĘCIA]