A A+ A++

To niezwykłe miejsce jest jednym z najpopularniejszych wśród polskich uzdrowisk. Tężnie w Ciechocinku mają niepowtarzalny klimat, jednak po remoncie ceny biletów poszły w górę. Ile trzeba zapłacić za leczniczy spacer?

Zobacz wideo Mikołaj Dorożała o stworzeniu nowego parku narodowego: Jesteśmy po pierwszych konsultacjach, są bardzo pozytywne sygnały

Ile kosztuje bilet na tężnie w Ciechocinku? Po remoncie w 2023 roku opłaty poszły w górę

Tężnie w Ciechocinku to największa w Europie drewniana konstrukcja, która służy odparowywaniu wody z soli. Budynek zaprojektował Jakub Graff, a tężnia obejmuje trzy budowle. Budowę tej ostatniej zakończono w 1859 roku. W 2019 roku rozpoczęto remont, który zakończył się rok temu. Wszystkie obiekty są już dostępne do zwiedzania, ale za spacer trzeba jednak zapłacić. Ile?

Teznie w Ciechocinku Fot. Wojciech Druszcz / Agencja Wyborcza.pl

Z opłaty zwolnieni są kuracjusze Uzdrowiska Ciechocinek S.A. Jednak turyści, którzy chcą zwiedzić teren, muszą zapłacić za wstęp na teren okołotężniowy. Bilet normalny kosztuje 12 zł, ulgowy 9 zł, a z kartą Seniora 10,80 zł. Posiadacze Karty Dużej Rodziny muszą przygotować 8 zł w opcji ulgowej, a 10 zł w normalnej. Można także wykupić karnet na siedem dni w cenie 40 albo 50 zł.

Jak działają tężnie w Ciechocinku? Jest to niezwykle lecznicze inhalatorium

Tężnie mają łączną długość 1741,5 metra i tworzą szlak inhalacyjny dla zwiedzających. Spacer jednak nie powinien być krótszy niż 30 minut, a najlepsze efekty przynosi inhalowanie się przez co najmniej godzinę. Solanka jest pompowana do tężni ze źródła nr 11, czyli fontanny “Grzybek” i wtłaczana ku górze do zainstalowanych na szczycie koryt. Następnie skrapla się po ścianach i paruje, dlatego wokół tężni panuje niepowtarzalny mikroklimat. Jeśli masz ochotę, to zagłosuj w naszej sondzie, która znajduje się poniżej.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułStrażacy z OSP Wieliczka weszli na Śnieżkę ramach akcji „Strażak na szlaku” Fundacji DKMS
Następny artykułUdało się! Maja Chwalińska najlepsza w Montpellier. Rosjanka bez szans