A A+ A++

Dobiegła końca Dembicka Giełda Staroci oraz Jarmark Twórczości Ludowej Rzemiosła i Rękodzieła , które po raz drugi połączone zostały z Festiwalem Kwiatów organizowanym przez Stowarzyszenie Zielona Dębica

Pogoda była wymarzona, co przełożyło się na liczbę sprzedających, jak i kupujących. Zwłaszcza, że oprócz stoisk handlowych na uczestników czekało wiele innych atrakcji. Mieszkańcy miasta i nie tylko mogli kupić starocie, przeróżne rośliny do swoich ogrodów, sprzęt ogrodniczy, a także pieczywo, miody czy przyprawy. Dla najmłodszych przygotowano darmowe dmuchańce, była też wata cukrowa. Każdy, kto miał ochotę mógł spróbować za darmo Dębickiej Kraniczanki z owocami, a także sałatki z kwiatów jadalnych, czy pysznego napoju z lawendy, które przygotowywała Anna Kuźmik, członkini Stowarzyszenia Zielona Dębica.

Ktoś chciał spróbować swoich sił w rękodziele? Proszę bardzo. Można było wziąć udział w warsztatach garncarskich, które poprowadził Janusz Głowiak z Medyni Głogowskiej, czy stworzyć flower boxa z Katarzyną Potworą. Głodni wiedzy mogli dowiedzieć się m.in. o grzybach leczniczych, wspomnianych kwiatach jadalnych czy o roli motyli w przyrodzie. Całości towarzyszyły występy przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego nr 4, 5 i 12, a także z Weldon Kids. Na zakończenie wydarzenia odbył się koncert zespołu Iskierczanie, który poprowadził także warsztaty taneczne.

– Bardzo fajnie się wszystko udało, nie mogło się nie udać. Pogoda dopisała, wszystko wyszło pięknie – mówi wiceprezes Zielonej Dębicy i jednocześnie radna Rady Miejskiej w Dębicy Monika Garduła.

Dodaje, że jednym z celów stowarzyszenia jest dbałość o estetykę naszego otoczenia, stąd pomysł na organizację Festiwalu Kwiatów.

– Jak ozdobimy kwiatami nasze balkony, tarasy i ogródki, to od razu nasze miasto będzie piękniejsze – dodaje Monika Garduła.

W trakcie wydarzenia przeprowadzone zostały także konkursy, w trakcie których do wygrania były kwiaty. Chętnych do zmierzenia się z pytaniami dotyczącymi roślin nie brakowało.

Jak zapowiadają organizatorzy kolejna – trzecia już – edycja kwietnej imprezy za rok. Wydarzenie finansowane było ze środków Urzędu Miejskiego w ramach ogłoszonego przez Ratusz konkursu.

Patronem medialnym II Festiwalu Kwiatów były redakcje Obserwatora Lokalnego oraz debica24.eu.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł10. Olimpiada Przedszkolaka |#LPU24.pl
Następny artykułPojechała na wakacje i wskoczyła w bikini. Co za widok