Ciekawy pojedynek stoczyły siatkarki UNI Opole oraz Grota Budowlanych Łódź. Dwa pierwsze sety rozstrzygnęły się dopiero po walce na przewagi,  choć obie ekipy grały seriami. Ostatecznie w kolejnych odsłonach lepsze okazały się łodzianki i to one cieszyły się z kompletu punktów.

Kontra Anny Bączyńskiej dała miejscowym dwupunktowe prowadzenie, które utrzymywało się w kolejnych akcjach, m.in. dzięki zepsutemu atakowi Małgorzaty Lisiak (7:5). Kiedy jednak Julia Szczurowska punktowała blokiem, a kolejny punkt tym elementem zdobyła Lisiak, ekipa Budowlanych przejęła prowadzenie na chwilę. Vivian Pellegrino odzyskała je dla UNI Opole bardzo szybko. Kiedy jednak w kontrze uderzyła Martyna Łazowska, przyjezdne wypracowały dwupunktową nadwyżkę (14:12), którą jednak dość szybko zniwelowała Regine Bidias (16:16). Dwa błędy Budowlanych pozwoliły opolankom znowu minimalnie prowadzić, ale Weronika Centka zdobyła ważne punkty. W samej końcówce niezwykle istotne akcje skończyły Szczurowska i Zuzanna Górecka i set padł łupem łodzianek.

Kolejna odsłona rozpoczęła się od akcji Bączyńskiej, Stronias i Pellegrino oraz prowadzenia UNI 3:0. Uaktywniła się zwłaszcza ta pierwsza, choć po jej nieskończonej akcji Górecka wykorzystała kontrę, zbliżając Budowlane na 5:7. Kolejne dwa punkty łodziankom podarowała Makarowska i był remis. W następnych akcjach punktowały Centka i Łazowska, a Budowlani prowadzili po nich 9:7. Sytuacja zmieniała się bardzo szybko, choć wystarczyła chwila, by łodzianki odskoczyły na 15:11. Cały czas czujna na siatce była Centka, co w połączeniu z uderzeniami Góreckiej pozwalało przyjezdnym utrzymywać przewagę (19:15). Najistotniejsza była jednak końcówka seta. Miejscowe nie odpuszczały do końca i po bloku Pellegrino wyrównały po 22. To ona też kontrą wyprowadziła swój zespół na prowadzenie, niedługo później dając mu piłkę setową. Niezwykle zaciętą końcówkę atakiem zamknęła Kinga Stronias.

Po przerwie Górecka i Lisiak kończyły akcje, dając Budowlanym prowadzenie 3:0. W kolejnych akcjach wzrosło ono jeszcze bardziej i po dwóch błędach miejscowych, łodzianki odskoczyły na 7:1. W kolejnych akcjach Pellegrino i Bidias mocno pracowały nad zmniejszeniem strat, co udało im się częściowo. Po ataku Orzyłowskiej było 11:10 dla Budowlanych. Siatkarki UNI same ułatwiały grę rywalkom i po ich dwóch nieudanych zbiciach łodzianki znowu prowadziły 14:10. Opolanki znowu rozpoczęły pościg, zbliżyły się z wynikiem, ale skuteczne Górecka i Cleger długo nie pozwoliły im wyrównać. Wynik remisowy 19:19 dał dopiero blok Weroniki Wołodko. Łodzianki od razu wzięły się do pracy, a po kontrze Góreckiej prowadziły 23:20. Mimo że Bidias walczyła do końca, Cleger nie dała za wygraną i do niej należały dwie ostatnie piłki.

Czwarta odsłona to wyrównana gra obu ekip. Po stronie miejscowych robiły co mogły Bączyńska, Stronias i Pellegrino. Długi czas toczyła się walka na remis, ale łodzianki w swoich szeregach miały Cleger, po której kontrze wypracowały dwupunktową nadwyżkę 14:12. Dwa zepsute ataki łodzianek ponownie wyrównały grę, a po kilku wymianach skuteczna Bidias dała prowadzenie ekipie z Opola (18:16). Jej kontra w ważnym momencie zwiększyła dystans do stanu 20:17, ale wtedy do walki zerwała się Górecka i to głównie jej akcje przyczyniły się do prowadzenia Budowlanych 21:20. W samej końcówce Bączyńska robiła co mogła, ale gdy długą akcję wygrała Monika Fedusio, łodzianki miały piłkę meczową (24:23). Mimo że opolanki broniły się jak mogły, Lisiak zamknęła mecz w tym secie.

MVP: Zuzanna Górecka

UNI Opole – Grot Budowlani Łódź 1:3
(24:26, 27:25, 22:25,  25:27)

Składy zespołów:
UNI: Orzyłowska (9), Stronias (11), Bidias (20), Pellegrino (17), Makarowska (2), Bączyńska (19), Adamek (libero) oraz Pamuła i Wołodko (1)
Budowlani: Lisiak (7), Łazowska (5), Górecka (20), Centka (8), Fedusio (11), Szczurowska (9), Łysiak (libero) oraz Lewandowska, Kędziora i Cleger (16)