A A+ A++

Na TikToku mają miejsce różne, czasem nawet ekstremalnie dziwne rzeczy. Tym razem jeden z użytkowników platformy nickiem Mryeester, zachęcony właściwościami termicznymi jodowanej soli zdecydował się dodać jej do pasty termoprzewodzącej. Swoje posunięcie tłumaczy tym, iż przewodzenie cieplne tego rodzaju soli potrafi być lepsze, niż w przypadku niektórych past termicznych. Jak można się domyślać, jego teoria się nie sprawdziła i nie sposób podejrzewać, że całe to przedsięwzięcie zostało wykonane dla (pisząc kolokwialnie) beki.

TikToker zachęcony właściwościami termicznymi jodowanej soli zdecydował się dodać jej do pasty termoprzewodzącej. Nic dobrego z tego nie wyszło.

TikToker dodał do pasty termoprzewodzącej sól, chcąc sprawdzić, czy przyczyni się to do lepszego chłodzenia CPU [1]

Arctic MX-6 to nowa pasta termoprzewodząca, która zastąpi na rynku model Arctic MX-5

Ceny podzespołów, w tym chłodzeń komputerowych ciągle rosną. Dlaczego więc nie skorzystać z domowych sposobów na wysokie temperatury generowane np. przez procesor? Tak też zrobił TikToker nickiem Mryeester. Po wspomnianym już “wzbogaceniu” pasty termoprzewodzącej kryształkami soli, okazało się jednak, że temperatury procesora już tylko dodatkowo wzrosły i to o 20 stopni. Z pewnością po obejrzeniu filmiku z całej procedury (poniżej) od razu będziecie mieli kilka teorii na temat tego, dlaczego całe to przedsięwzięcie okazało się fiaskiem.

@mryeester adding salt to thermal paste! this request came in via email, thanks for the suggestions! #pc #pctips #thermalpaste ♬ Aesthetic – Tollan Kim

Scythe Thermal Elixer G – Japońska pasta termoprzewodząca nowej generacji oparta na nowej formule z grafenem

Jeśli jednak nie macie żadnej teorii co do negatywnego wyniku tego eksperymentu, to warto wiedzieć, co mówi na ten temat jeden z przedstawicieli firmy Noctua. Producent m.in. past termoprzewodzących wytłumaczył, że przewodność cieplna soli jest faktycznie znacznie lepsza, niż tradycyjnych substancji używanych w pastach, takich jak tlenek aluminium czy tlenki innych metali. Jednak abstrahując od ewentualnego problemu z korozją, sól na procesorze powoduje także inny problem – jej kryształki sprawiają, że cooler nie ma odpowiedniego kontaktu z procesorem, co jest niezbędne do poprawnego działania jakiegokolwiek “chłodziwa”.

Źródło: TikTok

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułZapora na Zalewie Rybnickim zamknięta. Nie przejedziemy się nią aż do wiosny
Następny artykułMost w Milsku oficjalnie otwarty! [WIDEO]