A A+ A++

Liczba wyświetleń: 318

Podczas intensywnych ćwiczeń dzienno-nocnych w Tczewie na Kociewiu, które w niedzielę, 12 maja przeprowadzały jednostki Wojsk Obrony Terytorialnej, zgubiono karabin. Broń znalazł mały chłopiec i wraz ze swoją mamą zaniósł na policję.

Podczas ćwiczeń na Pomorzu terytorialsi zgubili karabin wyborowy BOR 7,62 mm. Broń została już odnaleziona. „Dzisiaj (14 maja) około południa do Komendy Powiatowej Policji w Tczewie mieszkanka Tczewa przyniosła znalezioną jednostkę broni” – potwierdza sierż. Katarzyna Ożóg, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Tczewie. „Policjanci ją zabezpieczyli. Obecnie wspólnie z Żandarmerią Wojskową prowadzone są czynności, aby ustalić, jak broń została utracona i odnaleziona przez zgłaszającą” – dodała rzeczniczka.

Z informacji medialnych wynika, że kobieta, o której mowa, to matka chłopca, który znalazł broń. „Jak nieoficjalnie ustalił trójmiejski reporter RMF FM Stanisław Pawłowski, broń – używaną na co dzień przez snajperów – przyniósł do Komendy Powiatowej Policji w Tczewie młody chłopak, który przyszedł razem z mamą” – czytamy na RMF FM.

„Na razie nie znamy okoliczności, w jakich zagubiona broń została znaleziona. Postępowanie w sprawie zagubienia karabinu BOR nadal prowadzone będzie przez Żandarmerię Wojskową” – mówi jednak rzecznik Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. „Bardzo poważnie podchodzimy do tego incydentu. Po zakończeniu postępowania w stosunku do osób, które dopuściły do takiej sytuacji, zostaną wyciągnięte konsekwencje. Dla nas to na pewno nie jest jeszcze koniec tej sprawy. Taka sytuacja nigdy nie powinna się wydarzyć” – dodaje.

Ppłk Robert Pękala, rzecznik prasowy Dowództwa WOT, także odniósł się do całej sytuacji. „W postępowaniu wyjaśniającym badane są także wątki o charakterze kryminalno-przestępczym, w których nie wyklucza się celowego zaboru mienia” – napisał w oświadczeniu rzecznik DWOT. „Dowódca WOT pozostaje w stałym kontakcie ze służbami. Zapowiedział także rozliczenie winnych niedopełnienia obowiązku właściwego nadzoru nad sprzętem i pociągnięcie ich do odpowiedzialności” – czytamy dalej.

Autorstwo: SG
Na podstawie: RMF FM, „Zawsze Pomorze”
Źródło: NCzas.info

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułDo 10 lat więzienia za podpalenie hali Marywilska 44
Następny artykułAtak nożownika na kościół w Czaplinku