A A+ A++

W najbliższą środę, 3 lipca 2024 roku, mieszkańcy powiatu suwalskiego będą mieli okazję uczestniczyć w dwóch ważnych posiedzeniach komisji Rady Powiatu. Spotkania odbędą się w sali Nr 129 Starostwa Powiatowego przy ul. Świerkowej 60. Szczególnie istotne będą dyskusje dotyczące projektów uchwał i sprawozdań. Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem i tematyką obrad.

Posiedzenie Komisji Finansowo-Gospodarczej: Kluczowe decyzje budżetowe

W środę, 3 lipca 2024 roku, o godzinie 12:00 rozpocznie się posiedzenie Komisji Finansowo-Gospodarczej Rady Powiatu. Miejsce obrad to sala Nr 129 Starostwa Powiatowego. Spotkanie otworzy dyskusja nad porządkiem obrad oraz wybór Przewodniczącego i Wiceprzewodniczącego Komisji.

Jednym z głównych punktów będzie zaopiniowanie projektów uchwał dotyczących kluczowych kwestii finansowych. Wśród nich znajdzie się projekt uchwały w sprawie wskazania Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu właściwego do dokonywania czynności związanych z podróżami służbowymi Przewodniczącego Rady Powiatu. Kolejne projekty dotyczą pozbawienia odcinka drogi kategorii drogi powiatowej oraz wyrażenia zgody na zawarcie kolejnej umowy najmu tej samej nieruchomości.

Oprócz tego, członkowie komisji przeanalizują zmiany w budżecie powiatu na 2024 rok oraz zmiany w Wieloletniej Prognozie Finansowej Powiatu Suwalskiego na lata 2024-2027. Spotkanie zakończy się wolnymi wnioskami i zamknięciem posiedzenia.

Posiedzenie Komisji Polityki Społecznej: Sprawozdania i potrzeby społeczne

Bezpośrednio po zakończeniu spotkania Komisji Finansowo-Gospodarczej, o godzinie 13:00, rozpocznie się posiedzenie Komisji Polityki Społecznej. Tematyka tego spotkania będzie koncentrować się na zagadnieniach społecznych i pomocy rodzinie.

Komisja zapozna się ze sprawozdaniami z działalności Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Suwałkach za rok 2023 oraz z wykazem potrzeb w zakresie pomocy społecznej na rok 2025. Ważnym punktem obrad będzie również sprawozdanie z działalności Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie jako organizatora rodzinnej pieczy zastępczej oraz analiza realizacji Powiatowej Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych Powiatu Suwalskiego na lata 2021-2027.

W kolejnych punktach posiedzenia członkowie komisji zajmą się oceną zasobów pomocy społecznej na podstawie analizy lokalnej sytuacji społecznej i demograficznej. Podobnie jak w przypadku Komisji Finansowo-Gospodarczej, zaplanowane jest zaopiniowanie projektów uchwał dotyczących podróży służbowych Przewodniczącego Rady Powiatu oraz zmian w budżecie na 2024 rok i Wieloletniej Prognozie Finansowej na lata 2024-2027.

Zaproszenie do udziału i obserwacji

Oba posiedzenia będą otwarte dla mieszkańców powiatu suwalskiego, którzy są zainteresowani działalnością Rady Powiatu i podejmowanymi decyzjami. To doskonała okazja, aby bliżej poznać procesy decyzyjne oraz wyrazić swoje opinie czy zadać pytania. Zachęcamy do aktywnego udziału i śledzenia prac komisji, które mają bezpośredni wpływ na życie lokalnej społeczności.

Na podstawie: Powiat

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułBędzie podwyżka stóp w Australii?
Następny artykułDzień Otwarty Inkubatora Przedsiębiorczości w Jaśle