A A+ A++

Trailer filmu „Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży” 

Film „Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży” jest piątą częścią cyklu realizowanego na podstawie powieści Suzanne Collins. 

O czym są „Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży” 

A akcja rozgrywa się podczas dziesiątych Głodowych Igrzysk. Osiemnastoletni Coriolanus Snow (Tom Blyth) chce skorzystać z szansy, jaką daje rola mentora. Jego potężny niegdyś ród podupadł i przyszłość chłopaka zależy od tego, czy zdoła pokonać konkurentów.

Fortuna mu jednak nie sprzyja. Zostaje mentorem Lucy Gray Baird (Rachel Zegler – zdobywczyni Złotego Globu za najlepszą aktorkę w musicalu „West Side Story”), dziewczyny z Dystryktu Dwunastego, najbiedniejszego z biednych. Ich losy będą od teraz nierozerwalnie ze sobą splecione.

Film wyreżyserował Francis Lawrence, autorami scenariusza są Michael Lesslie i Michael Arndt. Grają także Peter Dinklage (Casca Highbottom), wyróżniony Złotym Globem jako aktor drugoplanowy w „Grze o tron” i Hunter Schafer (Tigris), aktorka młodego pokolenia, kojarzona z jedną z głównych ról w nagradzanym i nominowanym serialu „Euforia”.

Gdzie obejrzeć „Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży” 

Polska premiera filmu „Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży” odbyła się 17 listopada 2023 roku.

Teraz hollywoodzki hit obejrzymy na platformie streamingowej Amazon Prime Video. Można go oglądać w ramach bezpłatnego 30-dniowego okresu próbnego Prime.   

Hala Stulecia zbombardowana – w filmie się zaskoczycie

– „Igrzyska Śmierci: Ballada ptaków i węży”, w reżyserii Francisa Lawrenca, to wartki film akcji z udziałem aktorów zajmujących wysokie pozycje na liście popularności. Gra w nim także gwiazda modernistycznej architektury – Hala Stulecia. Jej rola jest alegoryczna.

Jako arena walki o przetrwanie staje się całym światem, w którym dobro i zło nie mogą bez siebie istnieć. Górą niekiedy jest zło. Spada na wierzch jak śnieg [Snow, w tej roli Tom Blyth].

Hala Stulecia generalnie nie ucierpiała podczas oblężenia Twierdzy Wrocław w czasie drugiej wojny światowej. W „Igrzyskach” jest zgoła inaczej. Efekty specjalne wyrządzają jej dużą „krzywdę”.

Uwaga, jeżeli ktoś darzy ją uczuciem, może poczuć się nieswojo, patrząc, jak traci ściany i część kopuły po wybuchu bomb podłożonych przez rebeliantów. Jakby oglądać film, w którym atakują kuzyna – tak Błażej Organisty pisał w recenzji we wroclaw.pl.

Zobacz również

 

Zdjęcia w Hali Stulecia trwały ponad 20 dni, ale przygotowania znacznie dłużej. Co ciekawe, aby zabezpieczyć Halę Stulecia podczas zdjęć podłoga była zabezpieczona specjalną folią ochronną, która ważyła ponad 50 ton!

Produkcja Igrzysk Śmierci to, bez wątpienia, jedna z najbardziej wymagających i niesamowitych realizacji w całej, bardzo bogatej przecież, historii Hali Stulecia. Jesteśmy dumni, że tak profesjonalna ekipa wybrała właśnie nasz obiekt. Zawdzięczmy to oczywiście niezwykłej modernistycznej kopule, ale też całemu nowoczesnemu zapleczu, jakie posiada zarówno hala, jak i cały kompleks. Było to wymagające przedsięwzięcie, udało nam się spełnić wyśrubowane oczekiwania producentów i dzięki temu już za parę dni widzowie na całym świecie będą oglądać wnętrza największej wizytówki Wrocławia.

Jakub Grudniewski, prezes Hali Stulecia

Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży – gdzie kręcono film

„Igrzyska Śmierci: Ballada ptaków i węży” kręcono przede wszystkim we wrocławskiej Hali Stulecia. To tutaj ekipa spędziła blisko półtora miesiąca. Oprócz wrocławskiej hali planami zdjęciowymi na Dolnym Śląsku były – okolica miasta Boguszów-Gorce i zalew w Grzędach w gminie Czarny Bór.

Zobacz również

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułCzołg przejechał żołnierzy
Następny artykułPoznań przyjął strategię oświaty. Ordo Iuris: Bubel, który zaatakuje dzieci