Jakim Kamala Harris będzie wiceprezydentem, o tym przekonamy się w przyszłym roku, kiedy oficjalnie zostanie zaprzysiężona. Już teraz jednak przybliżamy państwu jej sylwetkę i poglądy. I na początek rozczarowanie. W sieci nie znaleźliśmy żadnej jej wypowiedzi na temat Polski. Za to sporo o aborcji, LGBT i…Rosji.
CHCIAŁA SIEDZIEĆ PRZY STOLE
Kamala Harris urodziła się 20 października 1964 roku w Oakland w Kalifornii. Jej ojciec Donald Harris wyemigrował do Stanów Zjednoczonych z Jamajki, aby studiować ekonomię. Jej matka Shyamala Harris, onkolog i działaczka na rzecz praw obywatelskich, przyjechała do Stanów Zjednoczonych z Indii. Harris dorastała w Kalifornii. Jej rodzice rozwiedli się, gdy miała 7 lat, a prawo opieki nad nią i jej siostrą Mayą powierzone zostało matce.
Kiedy Kamala miała 12 lat, wspólnie z matką i siostrą przeprowadziły się do Montrealu. Jej matka zajmowała się tam pracą badawczą w Żydowskim Szpitalu Ogólnym oraz nauczaniem na Uniwersytecie McGilla. Zrobiła studia z politologii i ekonomii na Uniwersytecie Howarda, a następnie doktorat z prawa na Uniwersytecie Kalifornijskim. Zawsze podkreślała, że chce „siedzieć przy stole, przy którym podejmowane są decyzje”.
— Teraz zaczyna się prawdziwa praca. Aby pokonać tę pandemię. Aby odbudować naszą gospodarkę. Wykorzenić rasizm z naszego wymiaru sprawiedliwości i społeczeństwa. Walczyć z kryzysem klimatycznym. Aby uleczyć duszę naszego narodu. Droga przed nami nie będzie łatwa. Ale Ameryka jest gotowa. Tak samo jak Joe Biden i ja — zapowiedziała Kamala Harris.
Jej mężem od 2014 roku jest Douglas Emhoff, prawnik pochodzenia żydowskiego, z którym wspólnie wychowuje dwójkę jego dzieci Cole’a i Ellę.
DECYZJA NALEŻY DO KOBIETY
Kamala Harris jest aktywną zwolenniczką swobodnego prawa do aborcji we wczesnej fazie ciąży. Opowiada się też przeciwko prawom, które bezwarunkowo zabraniają aborcji po 20. tygodniu ciąży. Jej stosunek do tzw. późnych aborcji nie jest jednak jasny.
Kiedy w jednej z ankiet zapytano ją czy istnieje moment, w którym aborcja z uwagi na długość ciąży powinna zostać uznana za złą i niemoralną Harris nie udzieliła jednoznacznej odpowiedzi.— Myślę, że to kobieta musi podjąć tę decyzję…myślę, że ona musi podjąć tę decyzję ze swoim lekarzem, ze swoim księdzem, ze swoim małżonkiem — odpowiedziała przyszła wiceprezydent USA…
Czytaj e-wydanie
To tylko fragment artykułu. Cały przeczytasz w weekendowym (14-15 listopada) wydaniu Gazety Olsztyńskiej
Aby go przeczytać kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl
***
Dołącz do nas!
“Maseczka to znak solidarności”. To nasza kampania społeczna związana z koronawirusem. Zachęcamy wszystkich do wysyłania zdjęć w maseczkach! Będziemy je publikować na gazetaolsztynska.pl i w Gazecie Olsztyńskiej. Nie dajmy się zarazie. Żyjmy normalnie, ale “z dystansem”.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS