A A+ A++

Zarówno posiadanie busa na własność, jak i skorzystanie z oferty wypożyczalni busów niesie za sobą wiele konsekwencji, z których jako prowadzący działalność i klienci musimy zdawać sobie sprawę. Przed zakupem lub wynajmem busa warto zaopatrzyć się w niezbędną wiedzę. Potrzebną wiedzę do uniknięcia najczęstszych błędów podczas eksploatacji busa uzyskasz czytając poniższy artykuł.

Bus na własność – nie zapomnij o ubezpieczeniu
Jeśli jesteśmy właścicielami, to podobnie jak w przypadku samochodów osobowych, czeka nas ubezpieczenie busa. Przed decyzją o zakupie, wielu potencjalnych klientów zastanawia się ile kosztuje oc na busa. Od razu uprzedzamy: jest ono zwykle droższe niż w przypadku samochodów osobowych. Wiedząc, że cena ubezpieczenia OC busa jest wyższa niż dla standardowego samochodu osobowego to warto skorzystać z internetowej porównywarki ofert ubezpieczycieli na mfind.pl. Za pomocą tej porównywarki OC znajdziesz najtańszą opcję ubezpieczenia dla swojego busa.

Wiele osób zastanawia się, z czego może wynikać wyższy koszt ubezpieczenia busa. Przede wszystkim z większej pojemności silnika oraz ze sporych rocznych przebiegów. Nie bez znaczenia jest również sposób użytkowania pojazdu – usługi transportowe znacząco podwyższają cenę ubezpieczenia.

O tym pamiętaj, jeśli planujesz wynajęcie busa
Jeśli stoimy przed decyzją o wynajmie busa, już na samym początku musimy określić dokładne wymagania i oczekiwania dotyczące modelu, rocznika i okresu wypożyczenia pojazdu. Od tego uzależniony jest ostateczny koszt usługi. Istotną informacją jest również ilość miejsc w busie, a także to, czy chcemy wypożyczyć busa wraz z kierowcą czy bez.

Jeśli znaleźliśmy już interesującą nas ofertę warto sprawdzić opinie danej wypożyczalni, jej doświadczenie na rynku i liczbę pojazdów, jakimi dysponuje. Bardzo istotne jest sprawdzenie, czy w razie ewentualnej szkody będziemy ubezpieczeni i co zawiera dane ubezpieczenie, a także czy jego koszt jest wliczony w cenę wynajmu busa czy będziemy musieli ponieść go dodatkowo.

Jeśli sprawdziliśmy już wszystkie powyższe dane, możemy przystąpić do transakcji najmu. Co powinna zawierać umowa na wypożyczenie busa? Powinna określać strony umowy, szczegółowe warunki i przedmiot wynajmu. Należy pamiętać o dacie rozpoczęcia i zakończenia usługi i określeniu należności (zarówno za cały okres, jak i stawki dzienne). Dobrze jest również określić w niej opcje wypowiedzenia najmu czy też odstąpienia od umowy.

/Artykuł sponsorowany/

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułGorsze nastroje na rynkach akcji nieco szkodzą dolarowi
Następny artykułOferta edukacyjna Powiatu Puławskiego 2020/21