A A+ A++

fot. LaPresse – D’Alberto / Ferrari / Paolone / Alpozzi

Tao Geoghegan Hart postanowił sponsorować jedno miejsce w składzie drużyny Axeon Hagens Berman dla początkującego zawodnika. Zwycięzca Giro d’Italia ma w tym konkretny cel.

Brytyjczyk uważa, że kolarstwo ma do wykonania żmudną pracę na rzecz równych szans.

Kolarstwo ma problem z różnorodnością i wykluczeniem. To jest fakt. Nie jest wyjątkiem w sporcie, ale musimy stawić temu czoła

– napisał na Instagramie.

Jestem zawodowym kolarzem. To praca jest ogromnym przywilejem i spełnieniem moich marzeń. Inspirują mnie jednak również postaci spoza światka dwóch kółek: Marcus Rashford, Lewis Hamilton, Billie Jean King, ludzie, z którymi dorastałem w Hackney i wielu innych. W ostatnich 12 miesiącach, w tych trudnych czasach, wielu sportowców dawało przykład, zachęcało by walczyć o marzenia, o równouprawnienie lub by po prostu dalej robi swoje. Wykorzystali swoją rozpoznawalność by przyciągnąć uwagę do wielu naglących problemów, z którymi mierzymy się jako społeczeństwa. Kolarstwo nie zrobiło wystarczająco dużo. Ja nie zrobiłem wystarczająco dużo

– przyznał Anglik, jasno odnosząc się do społecznych protestów, m.in. Black Lives Matter.

fot. Timo Spurr

Geoghegan Hart słowa postanowił poprzeć czynami i porozumiał się w temacie z amerykańską grupą Axeon Hagens Berman. Kolarz z Londynu reprezentował ją w latach 2015-16, a prowadzący ją Axel Merckx wychował również takich zawodników jak Jaspera Stuyvena, Joao Almeidę, Jaspera Philipsena i Rubena Guerreiro.

Niech to będzie początek wspólnych wysiłków na rzecz zwiększenia różnorodności rasowej w naszym wspaniałym sporcie. Zdecydowałem się na podjęcie działań wspólnie z Hagens Berman Axeon. Będę sponsorował kolarza U23, który następnie dołączy do tej drużyny.

25-letni Brytyjczyk zaznaczył, że wkrótce pojawi się więcej szczegółów na temat inicjatywy. Celem ma być zatrudnienie zawodnika od 1 sierpnia 2021 roku.

Nie znam odpowiedzi na wszystkie pytania, ale wiem, że chcę żyć w świecie, który walczy o sprawiedliwość społeczną. Świat, który współdzieli całe swoje dobro.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułDzisiaj się uczysz, jutro pracujesz
Następny artykułIra przedstawia balladę. Posłuchaj, oto “Zimowa”