A A+ A++

Torby na zbiornik paliwa, czyli tankbagi, to od lat jeden z najpopularniejszych sposobów na motocyklowy “bagaż podręczny”. Jeśli pokonujesz setki kilometrów w każdych warunkach pogodowych, wodoszczelny tankbag firmy Amphibious będzie właściwym rozwiązaniem. 

Chociaż tankbagi pomyślane są głównie jako sposób na przewożenie drobniejszych przedmiotów, do których łatwo sięgnąć w czasie podróży, to dla wielu motocyklowych turystów o minimalistycznym podejściu do potrzeb bywają na krótszych wypadach jedynym bagażem. W takich przypadkach bardzo pożądane są dwie cechy – regulowana pojemność i całkowita wodoszczelność.

NAS Analytics TAG

Standardowe tankbagi produkowane są z materiału typu kordura i w razie wystąpienia opadów powinny być chronione przez specjalny pokrowiec, często dołączany do zestawu. Znana włoska firma Amphibious poszła inną drogą, korzystając z zalet zwijanych toreb typu rollbag. Tankbag tej marki wykonany jest z wytrzymałego i w 100% wodoszczelnego materiału TPU / PVC i wyposażony w ciekawy, modułowy system zamykania Velcro Quick PROOF, który zachowując szczelność pozwala na łatwy dostęp do zawartości z góry lub z boku. Poradzono sobie również z częstą przypadłością przy korzystaniu ze zwijanych toreb, czyli gromadzeniem się w nich powietrza. Dzięki specjalnemu zaworowi Air Release Valve jego nadmiar jest skutecznie usuwany z wnętrza.

Pojemność zależy od ciebie

Regulacja pojemności tankbaga Amphibious przebiega bardzo łatwo – po prostu należy go zawinąć potrzebną liczbę razy, pamiętając, że minimum dla zachowania wodoszczelności to 3 razy. W ten sposób uzyskujemy użytkową pojemność od 15 do aż 26 litrów. Torba mocowana jest za pomocą pasków na zbiorniku paliwa, co naturalnie powoduje jej kontakt z lakierem. Producent zadbał również o jego ochronę – dno tankbaga Amphibious wykończone jest od zewnątrz miękką pianką neoprenową, a od środka jest usztywniane. W komplecie znajdują się także wyjmowane usztywniane ścianki tankbaga, które chronią zawartość oraz pomagają utrzymać jego kształt w czasie przewożenia mniejszej ilości rzeczy.

Kilka w jednym

Za jedna z podstawowych wad zwijanych rollbagów uznaje się zazwyczaj tylko jedną komorę do wykorzystania, przez co drobniejsze rzeczy giną zmieszane z głównym ładunkiem. W tankbagu Amphibiousa do dyspozycji są dwie dodatkowe boczne kieszenie, zamykane na tzw. półsuchy suwak. Zachowuje on szczelność w deszczu, ale nie gwarantuje pełnej wodoszczelności w naprawdę ciężkich warunkach – wtedy przedmioty wrażliwe na wilgoć należy przenieść do głównej komory.

Funkcjonalność tankbaga Amphibious można w łatwy sposób rozszerzyć. Przede wszystkim posiada on zintegrowane, ukryte w dnie szelki, dzięki czemu w łatwy sposób może posłużyć jako plecak. Do przenoszenia w ręce służy solidny uchwyt z tworzywa. Ponadto umieszczone w górnej części 4 klamerki umożliwiają łatwe dopięcie produkowanej również przez Amphibiousa płaskiej torby MOTOMAP, służącej do przewożenia i korzystania z map lub tabletu.

Nie tylko czarny

Tankbag Amphibious produkowany jest w trzech kolorach – całym czarnym, czarnym z elementami żółtymi fluo oraz “pustynnym” beżowym. Ponadto niezależnie od koloru torby posiadają odblaskowe wstawki podnoszące poziom bezpieczeństwa.

Wymiary torby na zbiornik paliwa produkowanej przez Amphibiousa są zmienna i zależą od aktualnie wykorzystanej pojemności. Stała jest tylko długość, wynosząca 34 cm. Wysokość kształtuje się w granicach 19-34 cm, a szerokość 20-26 cm. Pusty tankbag waży niecałe 700 gramów.

Gdzie kupić?

Tankbag, podobnie jak wszystkie inne produkty Amphibiousa, możesz kupić bezpośrednio w sklepie Ścigacza – zawsze z gwarancją fachowej obsługi i najlepszej ceny. Zadzwoń, pogadajmy, na pewno otrzymasz specjalną ofertę.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułTatry. Sprawdzamy ceny noclegów w schroniskach górskich. “70 zł to zdzierstwo”
Następny artykułRozpoczyna się przebudowa ul. Ostrogórskiej w rejonie przejazdu kolejowego