Sobotni konkurs w Oslo wygrał Anze Lanisek, który w drugiej próbie popisał się skokiem na 139,5 metra. Najlepszym z Polaków był ponownie w tym sezonie Dawid Kubacki, który zakończył zawody na dziewiątym miejscu. Na 14. lokacie uplasował się Kamil Stoch, a dopiero 29. był Piotr Żyła. Inni reprezentacji Polski nie zakwalifikowali się do drugiej serii konkursu. W niedzielę nasi skoczkowie stanęli przed szansą na poprawę wyników.

Lewandowski schodzi ze sceny. Santos szuka następcy

Skoki narciarskie w Oslo. Klasyfikacja Raw Air po drugim prologu

Na końcowy wynik w cyklu Raw Air składają się nie tylko wyniki z konkursów indywidualnych, ale także punktacja z prologów, które są jednocześnie kwalifikacjami. W piątkowych najlepszy okazał się Dawid Kubacki, ale w niedzielę Polakowi nie poszło już tak dobrze. Zwycięzcą prologu został Halvor Egner Granerud, który skoczył na 131 metrów i uzyskał notę 131,6 pkt.

Dawid Kubacki nie mógł uznać niedzielnych kwalifikacji za udane. Oddał skok na 125 metrów i zajął dopiero dziesiąte miejsce. Znacznie lepiej zaprezentował się Kamil Stoch, któremu udało się zakończyć tę część zawodów na piątej pozycji (skoczył na 129,5 metra).

Kolega z kadry mówi po śmierci Antonina Hajka: “Podjął kilka złych decyzji”

W pięćdziesiątce zawodników, która weźmie udział w rozpoczynającym się o 16:30 konkursie indywidualnym, znalazło się jeszcze trzech Polaków. Byli to Piotr Żyła (23. miejsce), Paweł Wąsek (29.), Jakub Wolny (30.). Jednym z polskich skoczków, którego ominą popołudniowe zawody jest Aleksander Zniszczoł, który zajął 52. miejsce, a do zakwalifikowania się zabrakło mu 3,4 punktu.

Po kolejnej serii rywalizacji doszło do sporych przetasowań w klasyfikacji cyklu. Awans z 10. na 6. miejsce zaliczył Kamil Stoch, który zbliżył się mocno do Dawida Kubackiego (5. miejsce). Polaków dzieli już tylko 7,5 punktu. Nowym liderem został Stefan Kraft. Regularnie plasujący się w czołówce w Oslo Austriak, wyprzedza drugiego Halvora Egnera Graneruda o niespełna dwa punkty. Podium uzupełnia Anze Lanisek.