A A+ A++

 – Co pana skłoniło, do startowania w wyborach na urząd Prezydenta Miasta?

 – Od lat jako radny Rady Miasta uważnie obserwuję sytuację w naszym mieście. Uważam, że z roku na rok jest ona coraz gorsza. Na przykład gwałtownie wzrasta zadłużenie miasta. Nowe kredyty są brane np. na spłatę poprzednich. Poza tym bardzo niskie wykorzystanie funduszy europejskich. Praktycznie brak jest inwestycji. Szokuje zatrudnianie na odpowiedzialnych stanowiskach osób bez odpowiednich kwalifikacji i wykształcenia. Dalszych przykładów złego zarządzania miastem mógłbym jeszcze wiele wymieniać… Jestem piotrkowianinem, więc moja troska o miasto jest rzeczą oczywistą.

 – Kto wchodzi w skład założonego przez pana Komitetu Wyborczego?

 – Reprezentujemy szeroko rozumianą prawicę. W naszym gronie są członkowie Prawa i Sprawiedliwości, Polska Jest Jedna, Konfederacji, Solidarności, chrześcijańskie organizacje społeczne, przedstawiciele rad osiedli, w tym bezpartyjni. Mamy bardzo wartościowych kandydatów na radnych, więc wyborcy mają w kim wybierać. Z tej okazji chciałbym podziękować osobom tworzącym mój komitet za wspólną pracę przy zbliżających się wyborach.

– Jakie są pana plany jako Prezydenta Miasta?

 – Hasło mojego Komitetu Wyborczego brzmi „Bo liczy się Człowiek”. Dlatego będę robił wszystko, by w Piotrkowie mieszkańcom żyło się lepiej. Aby ludzie mieli pracę i godne zarobki, aby młodzi nie musieli wyjeżdżać stąd za pracą. Absolutnie nie może być tak, że lokalne podatki i opłaty należą do najwyższych w kraju, a średni wiek życia do najniższych. Dość tej propagandy sukcesu! Konieczne są zmiany w organizacji gospodarki odpadami komunalnymi. Konieczna też jest likwidacja szkodliwych rur azbestowych z sieci wodociągowej. Podobnie sprawa wygląda z wymianą starej sieci ciepłowniczej, by zlikwidować duże straty energii. Trzeba zacząć dbać o zieleń miejską, ekologię, bezpieczeństwo, komunikację miejską, edukację, ochronę zdrowia… Pracy jako Prezydent Miasta będę miał wiele, bo opóźnienia są ogromne. Szerzej o planowanych działaniach piszemy w wydanej przez nasz Komitet bezpłatnej gazecie „Nowy Lepszy Piotrków”, którą staramy się dostarczać do wszystkich domów.

 – Jako radny spotykał się pan często z mieszkańcami…

 – Tak, przychodzili do mnie piotrkowianie, głównie osoby starsze, ale także drobni przedsiębiorcy, czy rodzice dzieci chodzących do szkół. Znam ich bolączki i problemy. Często można je rozwiązać w prosty sposób. Jednak jako radny czasami byłem bezsilny. Jako Prezydent Miasta będę miał znacznie większe możliwości pomocy mieszkańcom. Wielokrotnie z ust piotrkowian słyszałem słowa: „Tak dalej być nie może”.

 – Dziękuję za rozmowę i życzę spełnienia planów!

– Ja również dziękuję za miłe spotkanie i chciałbym jeszcze na zakończenie podkreślić, że wyniki tych wyborów będą miały wielkie znaczenie dla Piotrkowa. Nie lekceważmy tych wyborów. Od nas zależy, czy Piotrków wreszcie zacznie się dynamicznie rozwijać, jak wiele miast w regionie, czy dalej będzie panował marazm i zadłużanie, czy młodzi będą stąd musieli wyjeżdżać, czy dalej będziemy jeździli po zapchanych samochodami, dziurawych ulicach oświetlonych energochłonnymi żarówkami…

 
7 kwietnia br. proszę o Państwa głos na moją kandydaturę i na kandydatów na radnych z mojego komitetu wyborczego KWW Łukasza Janika „BO LICZY SIĘ CZŁOWIEK.”

Łukasz Janik

Kandydat na Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego

Kandydat na radnego, lista 13, okręg IV, miejsce 1

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułIII liga: Energa Bałtyk Gdynia – MKS Władysławowo
Następny artykułKoncepcja zagospodarowania terenu parku w Kraśniczej Woli