A A+ A++

Trwały od piątku 7 czerwca do niedzieli 9 czerwca. Na Dniach Sokółki 2024 roku bawiły się setki osób. Do wspólnego świętowania zaprosili: Burmistrz Sokółki, Sokólski Ośrodek Kultury oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce.

PIĄTEK

Tegoroczne Dni Miasta zainaugurowało wydarzenie sportowe. Był to XVIII Międzyszkolny Turniej Sportowy Olimpijka klas I-III o Puchar Burmistrza, który rozegrano w piątek 7 czerwca w Szkole Podstawowej nr 3 w Sokółce. Oficjalnego otwarcia Dni Sokółki 2019 dokonał Zastępca Burmistrza Sokółki Adam Kowalczuk wraz z Wicewojewodą Podlaskim Pawłem Krutulem podczas festynu ph. „Dzień Profilaktyki Uzależnień”, jaki przez całe piątkowe popołudnie odbywał się na placu przed kinem „Sokół”. – Życzę wszystkim wspaniałej zabawy – powiedział do osób zgromadzonych wokół sceny Zastępca Burmistrza Sokółki Adam Kowalczuk. Przed publicznością zaprezentowały się sokólskie przedszkolaki i uczniowie podstawówek. Swoje umiejętności muzyczne przedstawili uczniowie Samorządowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Sokółce. Na scenie wystąpiły również: grupy działające przy Sokólskim Ośrodku Kultury. Publiczność miała również okazję wysłuchać koncertu Miejskiej Orkiestry Dętej z Sokółki i obejrzeć towarzyszące jej mażoretki. Wszyscy wykonawcy otrzymali podziękowania i słodkie upominki od Burmistrza Sokółki.

W piątkowym programie znalazło się również wręczenie Certyfikatów Programu „Działaj Lokalnie” Sokólskiego Funduszu Lokalnego. Każdy, kto w piątkowe popołudnie przyszedł na plac przed kinem „Sokół”, miał okazję spotkać się z zawodnikami Mistrzostw Polski Rallycross. Sporo osób wsparło akcję charytatywną na rzecz mieszkanki Sokółki, która walczy z chorobą nowotworową. Było też stoisko profilaktyczne i wiele atrakcji dla dzieci. Wieczorem przed publicznością wystąpił zespół Reggaside.

SOBOTA

W sobotnie przedpołudnie odbyło się oficjalne otwarcie Sokólskiego Klubu Gracza ARCADE, który mieści się w lokalu na Osiedlu Centrum 17 (piwnica budynku Spółdzielni Mieszkaniowej), a zaraz po nim rozegrano IV Turniej Gier Retro.

Po południu nad sokólskim zalewem spotkały się uczestniczki Światowego Dnia Dziergania w Miejscach Publicznych.
Główną areną sobotnich wydarzeń był stadion Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sokółce. W południe odbyły się tam Zawody w Wyciskaniu Sztangi Leżąc o Puchar Burmistrza Sokółki.

Wieczorem scena należała do: grupy AZALiSZ z Sokólskiego Ośrodka Kultury, Czadomena i – gwiazdy tegorocznych Dni Sokółki – Andrzeja Piasecznego.

NIEDZIELA

W niedzielę odbyły się: Zawody Wędkarskie pod Patronatem Burmistrza Sokółki, Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Burmistrza Sokółki, Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Sokółki oraz VIII Sokoli Bieg pod Patronatem Burmistrza Sokółki.

O godz. 11 rozpoczęła się msza w intencji mieszkańców. Odprawiono ją w Sanktuarium Najświętszego Sakramentu przy kościele parafialnym pw. św. Antoniego Padewskiego w Sokółce. Po mszy na placu przy kościele zorganizowano Festyn Parafialny, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Każdy mógł poczęstować się lokalnym jadłem, obejrzeć występy sceniczne, skorzystać z atrakcji przygotowanych dla najmłodszych.

(DB) Fot.: D. Biziuk

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułS.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl – zobaczcie nowy zwiastun. Jest na co czekać
Następny artykułKibicuj z x-komem i skorzystaj z promocji na TV i komponenty