A A+ A++

NASA ogłosiła, że bada dziwny obiekt, który spadł z nieba na jeden z domów na Florydzie. Element ten przebił dwa piętra i niemal ranił człowieka. Teraz ujawniono pierwsze informacje na jego temat. Czym może być tajemniczy artefakt?

ScienceAlert donosi, że tajemniczy obiekt wbił się w jeden domów na Florydzie w USA 8 marca. Pierwszym, który poinformował o tym wydarzeniu był właściciel posiadłości Alejandro Otero z Naples na platformie X (dawniej Twitter). 

W swoim poście stwierdził, że kosmiczny przedmiot przebił dach i przeleciał przez dwa piętra jego domu, niemal uderzając w jego syna. Początkowo mężczyzna sądził, że dziwny artefakt jest meteorytem, jednakże przeczył temu cylindryczny kształt obiektu. Następnie stwierdził, że może to być fragment palety ładunkowej zawierającej stare baterie, które zostały wysłane w kosmos przez NASA w 2021 roku ze stacji orbitalnej – stały się one kosmicznym śmieciem.

W rozmowie ze stacją WINK Otero powiedział, że bardzo przeżył to wydarzenie, dodał także, że jest bardzo wdzięczny, że nikomu nic się nie stało. Mówił: – Trząsłem się. Całkowicie w to nie wierzyłem. Jakie jest ryzyko, że coś wyląduje na moim domu z taką siłą, że spowoduje tak duże szkody?

Według oficjalnych informacji ładunek miał spłonąć właśnie 8 marca w ziemskiej atmosferze w nieszkodliwy sposób.

Kosmiczny obiekt, który wbił się w dom

Jak podaje astrofizyk Jonathan McDowell na platformie X, wydarzenie jest zgodne z szacunkami Sił Kosmicznych i może być związane z ponownym wejściem do atmosfery palety akumulatorów EP-9.

W ostatni wtorek NASA w specjalnym oświadczeniu dla AFP podała: “NASA odebrała przedmiot we współpracy z właścicielem domu i przeanalizuje obiekt w Centrum Kosmicznym im. Kennedy’ego na Florydzie tak szybko, jak to możliwe, aby ustalić jego pochodzenie. Więcej informacji będzie dostępnych po zakończeniu analizy”.

Wcześniej informowaliśmy, że ładunek miał rozmiary SUV-a, ważył około 2,6 tony i miał wymiary 4 × 2 × 1,5 m. Od 2021 roku dryfował wokół naszej planety, aż w końcu wleciał w ziemską atmosferę 8 marca tego roku. Według doniesień był to największy ładunek pochodzący z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, który mógł spaść na Ziemię.

Wcześniej NASA twierdziło, że kosmiczny śmieć stanowi minimalne zagrożenie – osza … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułOgłaszamy przetargi na tereny w strefie przy ul. Chrobrego w Żaganiu
Następny artykułMoskwa uzależniona od Pekinu. Sytuacja Władimira Putina jest coraz trudniejsza