A A+ A++

Wspaniały artysta, odznaczony Złotym Medalem “Zasłużony Kulturze Gloria Artis” oraz Złotym Krzyżem Zasługi za osiągnięcia artystyczne był obecny na scenie przez ponad pół wieku. W trakcie swojej kariery muzyk współpracował z takimi ikonami jak Alicja Majewska czy Czesław Niemen. Jednak jego życie osobiste okazuje się być równie fascynujące, jak jego dokonania zawodowe.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Po rozstaniu ze swoją pierwszą żoną Zytą, z którą miał dwóch synów, Woźniak wkrótce spotkał miłość swojego życia – Jolantę, która była siostrą znanego aktora Krzysztofa Majchrzaka.

Mimo że ich wspólne początki nie należały do najłatwiejszych, szybko zrozumieli, że chcą być razem. Tadeusza zafascynowała spokojna natura Jolanty, a ona doceniła jego charyzmę.

– Zrobił na mnie tak wielkie wrażenie, że nie byłam w stanie nic powiedzieć. Jakby mnie ktoś zakneblował, choć trudno w to uwierzyć, bo zwykle jestem dość gadatliwa – wspominała Jolanta.

Choć byli już po pięćdziesiątce, postanowili mieć wspólne dziecko. Narodziny ich syna były emocjonalnym wyzwaniem, ponieważ Filip urodził się z zespołem Downa. Obydwoje twierdzili zgodnie, że jego pojawienie się na świecie znacznie ich uwrażliwiło i pozytywnie wpłynęło na ich życie.

– Nie mieliśmy już po 20 lat. Nasi synowie z poprzednich małżeństw byli dorośli. Tadeusz w tym samym roku został ojcem i dziadkiem – wyznała Jolanta Majchrzak-Woźniak.

Tadeusz i jego żona przywozili Filipa codziennie do szkoły integracyjnej w Łajskach oraz starali się, aby angażował się w ich codzienne życie zawodowe. Gdy Woźniak występował na koncertach, często zabierał syna ze sobą.

– Najprzyjemniejsze chwile to te, gdy wspólnie wsiadamy do samochodu i ruszamy w drogę – wyznał kiedyś Tadeusz Woźniak. W 2013 roku nagrał zadedykowaną mu piosenkę “Mamela”.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułDo 15 lipca br. można przesyłać zgłoszenia do XVIII edycji konkursu fotograficznego Mazowsze bliskie sercu
Następny artykułWAT S.A.: Wykaz Akcjonariuszy posiadających co najmniej 5% liczby głosów na Zwyczajnym Walnym Zgromadzeniu LuON S.A. w dniu 1 lipca 2024 r.