A A+ A++

Isla de Tabarca – czy też po prostu Tabarca – to wyspa o niewielkich rozmiarach, lecz ogromnym potencjale. Położona jest na Morzu Śródziemnym, ok. 20 km od portu w Alicante. Terytorialnie przynależy do wspólnoty autonomicznej Walencji. Zdecydowanie warto wziąć ją pod uwagę podczas planowania wakacji w Hiszpanii.

Zobacz wideo
Majorka poza sezonem? Ależ oczywiście! [VLOG]

Rajska wysepka na Morzu Śródziemnym. Zamieszkuje ją ledwie garstka ludzi

Tabarca to miejsce, które nie zostało jeszcze w pełni “przejęte” przez turystów. Jeśli wybierzemy się tam poza sezonem letnim, bardzo prawdopodobne, że nie natrafimy tam na wielu przechodniów. Wyspę zamieszkuje na stałe tylko kilkadziesiąt osób, dlatego warto się tam wybrać, jeśli zależy nam na spokojnym i cichym wypoczynku z dala od zgiełku miast. Dotrzemy tam np. promem, który odpływa z Alicante oraz Santa Pola.

Na Tabarce nie istnieje ruch uliczny, stąd nie uświadczymy tam widoku samochodów. Jest to miejsce na tyle niewielkie, że spokojnie można je przejść wzdłuż i wszerz w ciągu jednego dnia. Mała powierzchnia nie oznacza jednak, że na wyspie nie ma co robić. Atrakcji jest tam bowiem co niemiara.

Tabarca – co warto zobaczyć? Atrakcji na wyspie nie brakuje

Podczas rejsu na wyspę mamy możliwość podziwiania jej malowniczych krajobrazów z oddali. Kiedy już jednak staniemy na lądzie, rozpoczynamy zwiedzanie. Polecamy zagubić się w uroczych uliczkach miasteczka – podziwiać lokalny styl architektoniczny i zatrzymać się w kawiarni. W północnej części wyspy znajduje się zabytkowy kościół św. Piotra i Pawła. Koniecznie trzeba się też wybrać w niezamieszkałą część wysepki, gdzie oprócz dzikiej fauny i flory, zobaczymy także fort, latarnię morską oraz ruiny starych zabudowań.

Co ciekawe, w 1986 roku opływające Tabarcę wody zostały objęte ochroną. Przyznano im status rezerwatu marinistycznego, gdyż żyje tam wiele gatunków ryb i koralowców, których nie znajdziemy nigdzie indziej na świecie. Hiszpański zakątek powinni też odwiedzić miłośnicy piratów. Wieki temu wyspa stanowiła bowiem przyczółek dla prężnie działających ówcześnie korsarzy. 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułTen region Polski nie bez powodu odwiedza rocznie aż milion turystów. To atrakcja dla ducha i ciała