A A+ A++

Big Ben, Hyde Park, Pałac Buckingham – wszystkie te atrakcje znajdziemy w stolicy Anglii. Kiedy jednak większość turystów udaje się właśnie w te rejony, niewielka garstka miłośników nietypowych miejscówek kieruje swoje kroki na Watling Street. To właśnie tam mieści się kontrowersyjny kościół z kawiarnią. 

Zobacz wideo Przejazd króla Karola i royalsów przez Trafalgar Square

Nietypowa atrakcja w Londynie budzi mieszane uczucia. Ta kawiarnia mieści się… w kościele

O zaskakującej kawiarni opowiedział na TikToku Amadeusz, publikujący w mediach społecznościowych jako @niemozart. Host Café mieści się w kościele pw. Najświętszej Marii Panny, jednej z najstarszych świątyń katolickich w Londynie. Znajdziemy tam różnego rodzaju napoje gorące, m.in. kawę i herbatę, a także słodkie i wytrawne wypieki oraz kanapki. 

Lokal jest otwarty od poniedziałku do piątku, w godz. 7.30-16.00. W niedzielę nie funkcjonuje, a w kościele odprawiane są msze. Co ciekawe, w dni powszednie również można oddać się modlitwie i cichej kontemplacji w specjalnie wydzielonej mini strefie. Choć miejsce to cieszy się niemałą popularnością, to nie brakuje głosów sprzeciwu wobec mieszania sacrum i profanum.

Pod filmikiem tiktokera pojawiło się sporo komentarzy o skrajnych opiniach. Niektórzy byli zachwyceni pomysłem, inni z kolei nie kryli zmieszania. “Ja bym nie mógł. Ogromny niesmak do tego czuję. Nie wiem, może po prostu mam taką kulturę” – napisał jeden z internautów.

Kawiarnia w kościele to jeszcze nic. Kościół gumowych kaczek w Madrycie ma swojego papieża

Warto dodać, że to nie pierwsze miejsce, które wzbudza niemałe kontrowersje wśród turystów. Podobną “atrakcję” spotkamy w Madrycie. W samym centrum miasta znajduje się kościół o nazwie Iglesia Patolica. Jest on poświęcony… gumowym kaczkom, których podobizny zerkają na wiernych z obrazów, witraży oraz poświęconych im ołtarzy. Najwięcej emocji wzbudza fakt, że “świątynia” ta ma nawet swojego papieża, który odprawia msze w specjalnym przebraniu i z gumową zabawką w ręce. Jeśli masz ochotę, to zagłosuj w naszej sondzie, która znajduje się poniżej.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPijany kierowca BMW zatrzymany w Elblągu