A A+ A++

W środę w centrum “Dialog” o godzinie 13 odbyć się ma, zapowiedziane przez Donalda Tuska spotkanie z przedstawicielami mediów. Tematem będą zmiany w ustawie o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Nowe przepisy mają zostać wprowadzone zgodnie z unijnymi dyrektywami.

Władza nie powinna kupować przychylności mediów, media z władzą robić dwuznacznych interesów a big techy wykorzystywać autorów i wydawców” – napisał na platformie X szef rządu.

Proponowane przez rząd zmiany wywołały sprzeciw dużej części mediów, które ogłosiły protest pod hasłem “Politycy! Nie zabijajcie polskich mediów!”. W akcji udział wzięło ponad 350 gazet i portali.

Ustawa o prawie autorskim. Szymon Hołownia zabrał głos

Zapytany o sprawę nowelizacji przepisów Szymon Hołownia, który zagłosował za odrzuceniem części poprawek, przyznał, że podjął decyzję opierając się o stanowisko resortu kultury. Jego zdaniem, na etapie prac w parlamencie, przy stole negocjacyjnym siedzieli przedstawiciele wielu stron.

– Ministerstwo taką decyzję podjęło, taką rekomendację wydało. Nie rozmawiałem jeszcze z Ministerstwem Kultury, jaka będzie ostateczna rekomendacja. Natomiast słyszymy ten głos mediów. Myślę, że wielu z nas posłów, dzięki temu, jak głośno państwo stawialiście teraz sprawę zagłębiło się w to tak naprawdę solidnie – stwierdził.

Jednocześnie marszałek Sejmu podkreślił, że spodziewa się głośnej dyskusji na temat przyszłości ustawy.

– Poprawki Senatu być może się pojawią, niczego dzisiaj nie przesądzam, ale uważam, że ta dyskusja się nie zamknęła i nie będzie tu na pewno automatyzmu, że co Sejm przegłosował, to Senat też przyjmie bez poprawek, czy bez jakiś uwag. Spodziewam się tu dyskusji, nie wykluczam możliwości zmiany. Zobaczymy, też, jak do tej sprawy odniesie się Ministerstwo Kultury – przekonywał.

Lider Polski 2050 dopytywany o to, czy zamierza w najbliższym czasie spotkać się z przedstawicielami mediów stwierdził, że gospodarzem całego procesu jest rząd, a w jego składzie znajdują się ministrowie wywodzący się z jego ugrupowania.

Zobacz również:

Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 200 tys. obserwujących nasz fanpage – polub Interia Wydarzenia na Facebooku i komentuj tam nasze artykuły!

“Wydarzenia”: W lipcu utonęło już 5 osób. W czerwcu ponad 50/Polsat News/Polsat News … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułZapomnij o bułce tartej. Ten dodatek do fasolki to hit
Następny artykułWetrzyj kilka kropel w twarz. Plamki szybko znikną