A A+ A++

Resort funduszy zaktualizował harmonogram konkursów o unijne dotacje na 2020 r. Efekt to nowy nabór wniosków na projekty badawczo-rozwojowe na Mazowszu.

Aktualizację harmonogramu konkursów w Programie Operacyjnym Inteligentny Rozwój (POIR) na 2020 r. zatwierdziło już Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej kierowane przez Małgorzatę Jarosińską-Jedynak.

CZYTAJ TAKŻE: Jarosińska-Jedynak: Chcemy rozszerzyć definicję MŚP

Więcej konkursów

Nowy harmonogram poszerza ofertę konkursów ogłaszanych w br. przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) w ramach poddziałania 1.1.1. POIR zwanego potocznie szybką ścieżką.

Najbliższy planowany konkurs, który NCBR ma ogłosić już 9 marca br., dotyczy finansowania projektów „Szybkiej ścieżki dla Mazowsza”. Jego budżet to 500 mln zł. Nabór wniosków od firm o dofinansowanie projektów badawczo-rozwojowych potrwa od 9 kwietnia do 14 maja br.

CZYTAJ TAKŻE: Szybka ścieżka po dotacje nie tylko szybka, ale i prostsza

Kolejny konkurs w tym schemacie pomocy (poddziałaniu 1.1.1 POIR) będzie przeznaczony dla przedsiębiorców oraz konsorcjów (także z udziałem jednostek naukowych), realizujących projekty w ramach ścieżki tematycznej pn. odnawialne źródła energii w transporcie. NCBR ogłosi go 31 marca br. Wnioski będzie można składać od 30 kwietnia do 10 lipca br.

Inne zmiany

Nowy harmonogram konkursów w POIR to także inne zmiany. Pierwsza polega na wydłużenie naboru w poddziałaniu 1.1.1. w konkursie Szybka ścieżka „Urządzenia grzewcze” do 30 kwietnia br.

CZYTAJ TAKŻE: Będą dotacje dla producentów urządzeń grzewczych

Druga na zmianie daty drugiego w br. konkursu „Szybkiej ścieżki” (ogłoszenie konkursu: 1 lipca, a nabór w terminie 3 sierpnia – 14 września br.). Ponadto, zmienia się data konkursu w poddziałaniu 4.1.4. Projekty aplikacyjne (ogłoszenie konkursu: 1 czerwca, a nabór w dniach 1-31 lipca br.). I wreszcie zmienia się wartość budżetu przeznaczonego na konkurs ogłoszony 3 lutego br. przez Ośrodek Przetwarzania Informacji -Państwowy Instytut Badawczy w działaniu 4.2 Rozwój nowoczesnej infrastruktury badawczej sektora nauki. Teraz chodzi o 500 mln zł.

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włączn … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułFacebook szykuje ulepszonego Messengera na iOS
Następny artykułMDK Opole: Weź udział w naszej ankiecie!