A A+ A++

W Galerii A Starogardzkiego Centrum Kultury do 5 grudnia oglądać można wystawę „Postać w sztuce zapisana…”. Prezentuje ona wybrane dzieła sztuki XX wieku ze zbiorów Muzeum Narodowego w Gdańsku.

Na wystawie zobaczyć można prace przedstawiające postacie ludzkie, reprezentujące różnorodne style, a także i media artystyczne: malarstwo, grafikę, rzeźbę, tkaninę, asamblaż, plakat, kostium teatralny czy kolaż fotograficzny. Prezentowane są dzieła takich artystów jak Vlastimil Hoffman przedstawiciel Młodej Polski, czy reprezentujący formistyczną awangardę i koloryzm międzywojnia Zbigniew Pronaszko. Prace znanych twórców współczesnej sztuki polskiej: Jerzego Nowosielskego, Władysława Hasiora, Kazimierza Mikulskiego, Jana Sawki, Jerzego Dudy-Gracza, Edwarda Dwurnika, Józefa Szajny, Lucjana Mianowskiego, Waldemara Świerzego, Kiejstuta Bereźnickiego, Stanisława Fijałkowskiego, Zbyluta Grzywacza, Marty Deskur i innych.
Ideą wystawy jest przyjrzenie się roli postaci w sztuce XX wieku – czym była i jest, dlaczego istnieje i jest tak ważna, i co dzięki niej sztuka nowoczesna nam uzmysławia? Świat wyobrażony czy realny? Świat człowieka z jego cielesnością czy z marzeniami i emocjami?
I co najważniejsze – jak postać ludzka jest w sztuce nowoczesnej postrzegana i ukazywana.
Wystawę oglądać można od 17 października do 5 grudnia (poniedziałki w godzinach 10:00-15:00, od wtorku do piątku między 10:00 a 18:00, niedziele 14:00-18:00).
Organizator: Galeria A, Starogardzkie Centrum Kultury, Muzeum Narodowe w Gdańsku
Partner: Starogard Gdański
Sponsorzy: Polpharma SA, GAMA sp. z. o. o.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułRainbow: Przed Bożym Narodzeniem ruszą loty do Omanu, Sri Lanki i na Kubę
Następny artykułLudzie, historie, miejsca: Podcasty Przeglądu Piaseczyńskiego