A A+ A++

Cykl wydarzeń zaplanowanych na czerwcowe weekendy przez RCKP ma na celu stopniowe oswojenie się odwiedzających z powrotem do domu kultury i otwarcia się domu kultury dla ludzi i na ludzi, spotkań w większym gronie w zamkniętej i otwartej przestrzeni.

– Rozpoczynamy od wykorzystania całego budynku jako przestrzeni wystawienniczej, tworząc ogólnodostępną galerię prac w oknach czy na barierkach. Zachęcamy do spojrzenia na dom kultury z innej, a ściślej z każdej strony i patrzenia w górę, w dół i przed siebie – wystawy fotograficzne, malarskie czy grafiki tradycyjnej zobaczyć będzie można na balkonach, w oknach czy klatkach schodowych – mówi Agnieszka Kaszczyszyn z RCKP w Krośnie.

Każde kolejne wydarzenie w ramach weekendowego cyklu będzie w coraz większym stopniu angażować odwiedzających poprzez wykorzystanie przestrzeni, jaką dysponuje Regionalne Centrum Kultur Pogranicza: odbędą się performance plastyczne, muzyczne, kolejne wystawy i zwiedzanie niedostępnego do tej pory budynku oraz miejsc niedostępnych dla publiczności w ogóle. – Biorąc udział w miejskiej kampanii #odkryjkrosno, gorąco zapraszamy do odkrywania na nowo naszego i ponownie Waszego miejsca – zapraszają pracownicy RCKP

– Wystawa wybranych fotografii Fotoklubu RCKP Krosno
W ramach wydarzenia sztuka na barierkach prezentowane jest 10 wybranych losowo prac z dużo bardziej obszernego zbioru reprodukcji członków Fotoklubu RCKP. Prace dotychczas były eksponowane na plenerowych wystawach w Krośnie w czasie Karpackich Klimatów, a także na wystawach na Słowacji i Ukrainie. Ze względu na ograniczone miejsce ekspozycyjne niestety nie uda się zaprezentować prac wszystkich członków Fotoklubu, jednak niech ten wycinek stanie się zachętą do poznania bliżej całego Fotoklubu RCKP i wszystkich działających w jego ramach fotografów.

– KURTYNA: 33 teatralne sceny
Wystawa jest retrospekcją spektakli prezentowanych na krośnieńskiej scenie w ramach Krośnieńskich Spotkań Teatralnych w latach 2015-2018. Na fotografiach bez trudu rozpoznać można gwiazdy teatru, filmu i seriali, ale nie tylko. Znajdują tam swoje miejsce uprawiający trudny aktorski zawód krośnianie. To wszystko w pigułce trzydziestu trzech teatralnych scen. Autor zdjęć: Paweł Fiejdasz

– Wystawa fotografii tańca: wystawa fotograficzna w ramach projektu Aleja Tańca (wybór zdjęć)
Wystawa w całości składa się z dwóch części – pierwszej, zawierającej 60 zdjęć autorstwa uczestników warsztatów i zaproszonych gości, druga – składająca się z kolejnych 60 zdjęć, będąca dokumentacją fotograficzną całego projektu i budowania relacji między polską i słowacką grupą taneczną. Do prezentacji zostały wybrane fotografie uczestników warsztatów i zaproszonych gości.
Autorzy zdjęć: Paweł Fiejdasz, Krystian Lachor, Magdalena Tomkiewicz

– Cykl krośnieński – fragment wystawy poplenerowej
Wystawa obrazów powstałych podczas plenerów malarskich na krośnieńskim rynku.

– Brudne ręce – wystawa powarsztatowa
Obrazy powstały podczas warsztatów plastycznych pn. „Brudne ręce” (III edycja, 21-23 marca 2019, technika – akryl na płótnie, format 100 cm / 100 cm). Uczestnicy – dzieci szkoły podstawowej, uczęszczające do Pracowni Grafiki Tradycyjnej RCKP, której instruktorm jest Joanna Topolska-Uliasz.

Autorzy prac: Liliana Gnap, Melania Gnap, Weronika Uliasz, Jessica Inlot, Liwia Książek, Maja Gierlach, Maja Sawaryn, Jessica Inglot, Lidia Rutkowska, Katarzyna Kociuba, Aleksandra Kociuba, Mirella Zawisza. Prowadzący warsztaty: instruktor – PhDr. Miroslav Capovčák, artysta malarz, grafik. Dyrektor Prywatnej Artystycznej Szkoły w Micholovcach na Słowacji.

– Prezentacje prac uczestników zajęć Pracowni Grafiki Tradycyjnej oraz Pracowni na piętrze

źródło: RCKP w Krośnie

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNajmłodsze ofiary konfliktu w Donbasie. Wojsko: zginęło ponad 240 dzieci
Następny artykułKomunikat Delegatury PCK w Kętrzynie