A A+ A++

Silverstone to obowiązkowy punkt każdego sezonu. To tutaj rozpoczęła się historia Formuły 1 i od lat ścigają się tutaj również juniorskie serie wyścigowe. Zakręty Copse, Stowe, czy sekwencja Maggotts-Becketts są miejscami, gdzie potencjał aerodynamiczny samochodów jest wykorzystywany do maksimum. Dlatego dla wielu kierowców jest to jeden z ulubionych obiektów.

Dla Kacpra Sztuki będzie to pierwsza okazja do ścigania na Wyspach Brytyjskich. Poprzednia runda w Austrii była dla Polaka trudna, ale wyścig główny, w którym odrobił w sumie 9 pozycji, był pozytywnym akcentem po słabszej dyspozycji wcześniej.

– Silverstone kończy najbardziej intensywny okres tego sezonu. Trzeci weekend wyścigowy z rzędu na pewno stanowi wyzwanie pod względem przygotowania mentalnego i fizycznego dla wszystkich osób w zespołach. Jednak możliwość ścigania się w miejscu, gdzie zaczęła się historia Formuły 1, to powód do ekscytacji. Nie mogę się doczekać, aby poznać ten wyjątkowy tor. Liczę, że razem z MP Motorsport utrzymamy formę z poprzedniego weekendu i potwierdzimy to lepszymi wynikami.

– Ustawienia samochodu będą zupełnie inne niż w Spielbergu, dlatego koncentruję się na jak najlepszym dostosowaniu się do nich i szukaniu prędkości. Dziękuję moim partnerom z Grupy ORLEN i Extral Aluminium za stałe wsparcie, a wszystkich kibiców zapraszam do oglądania wszystkich sesji w Viaplay Sport.

Harmonogram

Piątek, 5 lipca:
9:40 Trening
15:05 Kwalifikacje

Sobota, 6 lipca:
10:20 Sprint

Niedziela, 7 lipca:
9:20 Wyścig główny

informacja prasowa

Kacper Sztuka, MP Motorsport

Autor zdjęcia: Dutch Photo Agency

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułW świetlicach gminy Lubsza dzieci się nie nudzą
Następny artykułMłodzi karatecy u burmistrza – Serwis informacyjny Miasta Dębica