Meta zlokalizowana była na Przełęczy Sokolej. Na długim dystansie w kategorii M2 najszybszy był Michał Czapla (Agrochest Team) przed Jakubem Chylińskim i Pawłem Wasińskim (Strefasportu.pl/ MW Invest). W M3 pierwszy był Adam Adamkiewicz (Strefasportu.pl/ MW Invest), który był tego dnia również najszybszy spośród wszystkich startujących zawodników. Drugi był Piotr Sułek (RMF FM Heg), a trzeci Marcin Fiołka (Fiołka Trans Cycling Team). W M4 zwycięstwo dla Damiana Bartoszka (Agrochest Team), drugi był Tomasz Kowalski (Bike Center Atak Sport Świdnica), a trzeci Roman Badura (Stowarzyszenie Rowerowy Bytom). M5 wygrywa Mariusz Piasecki, a drugi jest Grzegorz Rogoziński (obaj Diversey Team). Trzeci finiszował Dariusz Tessmer (Lefero Team Sport). W M6 najlepszy jest Zbigniew Soboń (Elmar Eska Team) przed Wiesławem Maroną (Romet Factory Team) i Andrzejem Pajorem (GVT Trzepaki). M65 to zwycięstwo Zdzisława Krawca (GTC Gracze). Na tym morderczym dystansie ścigał się również samotny przedstawiciel siedemdziesięciolatków – Krzysztof Łańcucki (SGR Stronie Śląskie).Wśród Pań najlepsza w kategorii K2 była Klaudia Petters (Romet Factory Team) przed Czesławą Kruczkowską (OTR Interkol cx80 Team). K3 to Angelika Tlołka (Jas-Kółka) na miejscu pierwszym, Bożena Gomułka (24bike.pl) na miejscu drugim,  a Małgorzata Zimnicka (Huzar Bike Academy) na miejscu trzecim). Kategorię K45 na długim dystansie wygrywa Mariola Posmyk (Diversey Team), a K5 Małgorzata Chmielewska (NaSzosie Team).Dystans FUN to popis górskich sprinterów. W najmłodszej kategorii (M2) najszybciej na Przełęcz Sokolą wspiął się Tomasz Szrajber (Sokół Skamierzyce). Drugi był Patryk Śniegula (Elmar Eska Team), a trzeci Marcin Nowakowski (RMF FM Heg). W M3 pierwszy był Mikołaj Szewczyk (Bodyichoach Cycling Team) i był on również najszybszy w klasyfikacji open. Drugi był tego dnia Bartosz Prekiel (Road-Racing.pl), a trzeci Daniel Guszczak (Sklep Rowerowy Bike Finger Wałbrzych). W M4 zwycięstwo odniósł Jarosław Zygmąt (Moto Jelcz Stelweld Rower Wrona), drugie miejsce zajął Adam Jaros (Eroe Racing Club), a trzecie Bogusław Wojtczak (Gryfów Śląski).
W M5 wygrał Ireneusz Ścięgaj (Spedycja Paw Bud) przed Stanisławem Biskupem i Pawłem Drabem (Rycerze Rolanda Maciejewski Team). W M6 pierwszy był Krzysztof Zalewski (Quest Road), drugi Marek Szymański, a trzeci Jan Paduch (RACC Wałbrzych). W kategorii M65 wygrał Ryszard Wrona (Moto Jelcz Stelweld Rower Wona) przed Franciszkiem Jowikiem (TFJ Delta Świdnica). Trzeci był Jan Czapliński (Rycerze Rolanda Maciejewski Team). W M7 na najwyższym stopniu podium stanął Lucjan Śliwiński, a drugi był Zdzisław Reps. W M75 najlepszy był Svatoslav Kovalczuk (Tandem, Ukraina) przed Franciszkiem Gustowskim (Huzar Bike Academy). Józef Misiak (Rycerze Rolanda Maciejewski Team) wygrał kategorię pow. osiemdziesiątego roku życia.
Panie w kategorii M2 na dystansie FUN to popis Anny Gronowskiej (Brandovo). Za nią finiszowała Weronika Kaczmarek (Elmar Eska Team). W K3 pierwsza była Oksana Krysiuk, druga Katarzyna Kępa-Lorenowicz (Brandovo), a trzecia Alicja Nackowicz (GLKK Victoria). Kategorię K4 wygrywa Katarzyna Jocher (OTR Interkol cx80 Team) przed Urszulą Harkawą (BTR Nysa Team). Renata Kamińska najlepsza w kategorii K5, przed Ireną Łańcucką. Strona organizatora: www.szosowyklasyk.pl