A A+ A++

Potrzebna jest nie tylko nowa optyka spoglądania na Ziemię, ale także opracowanie podstaw programowych różnych przedmiotów, które zachęcałyby do podejmowania takich tematów, jak bioróżnorodność, szóste wielkie wymieranie gatunków, żałoba klimatyczna czy aktywna nadzieja – przekonują organizatorzy Kongresu Edukacyjnego w Katowicach.

Kongres Edukacyjny „Sprawczość – Wspólnotowość – Działanie” to wydarzenie, jakiego dotąd w Polsce nie było. Organizują je razem Uniwersytet Śląski i władze Katowic, dzięki finansowaniu ze środków Funduszu Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci – UNICEF. 

Celem jest wypracowanie i zaproponowanie zmian w edukacji, pomocnych w społecznej transformacji oraz budowie wspólnego świata, w którym ludzkość jest częścią większej całości. 

“Nie ma wartościowej edukacji bez budowania relacji, otwartości na różnorodność i uświadamianie podobieństw oraz współzależności wszystkich istot. Z tą problematyką nierozerwalnie wiążą się także kwestie zmian klimatycznych i ich konsekwencje” – podkreślają prof. Ryszard Koziołek, rektor UŚ, oraz Marcin Krupa, prezydent Katowic, w liście, za pośrednictwem którego zapraszają nauczycieli i dyrektorów szkół na kongres. 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułRepublikanin Michael McCaul o pomocy Ukrainie. Z “większą odpowiedzialnością”
Następny artykułErdoğan potrzebuje zgody Moskwy lub Waszyngtonu na „operację specjalną” przeciw Kurdom