A A+ A++

Nowoczesne technologie doskonale służą nauczaniu. Nic więc dziwnego, że w szkołach pojawia się coraz więcej pracowni naszpikowanych nowoczesnym sprzętem, dzięki któremu dzieci i młodzież mogą uczyć się w najlepszych możliwych warunkach. Taką pracownią, będącą główną nagrodą ostatniej edycji Jasielskiej Ligi Naukowej z LOTOSEM od niedawna może pochwalić się SP nr 12. Dzisiaj została ona oficjalnie zaprezentowana.

Otwarcie pracowni językowej związane jest z udziałem naszej szkoły w projekcie Jasielskiej Ligi Naukowej z LOTOS-em. Po raz kolejny uczestnicząc w niej, odnieśliśmy sukces. Drużyna pod kierownictwem Wiesława Hapa, projektem „Stary cmentarz w Jaśle” sięgnęła po główną nagrodę, którą jest modernizacja jednej ze szkolnych pracowni. Zdecydowaliśmy o tym, że będzie to pracownia językowa. Dzisiaj otwiera ona dzieciom okno na świat – przekonuje Aleksandra Zajdel-Kijowska, dyrektor Zespołu Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle.

Jacek Gogola (prezes Zarządu spółki LOTOS Infrastruktura S.A.) odbiera podziękowania
od Elwiry Musiałowicz-Czech (wiceburmistrz Jasła)/fot. Marcin Dziedzic

Pracownia wyposażona została w najnowocześniejszy sprzęt służący do nauki języków obcych. Znajdują się w niej 24 stanowiska pracy dla uczniów oraz stanowisko nauczyciela, w tym jedno stanowisko dostosowane do potrzeb uczniów niepełnosprawnych. Na wszystkich stanowiskach do dyspozycji uczniów i nauczyciela pozostają laptopy z dotykowym ekranem oraz słuchawki z mikrofonem. Efekty pracy uczniów prezentowane są na interaktywnym monitorze.

Powstanie pracowni językowej jest ściśle związane z działalnością fundacji LOTOS. To dzięki jej wsparciu finansowym z pracowni mogą korzystać dzisiaj uczniowie szkoły. Wartość nagrody opiewa na kwotę 137 tys. zł. Znaczenie współpracy realizowanej od wielu lat pomiędzy Miastem Jasłem oraz placówkami oświatowymi, dla których jest ono organem prowadzącym a firmą LOTOS podkreśliła dzisiaj wiceburmistrz Jasła Elwira Musiałowicz – Czech. – Do tej pory w Jasielskiej Lidze Naukowej z LOTOS-em wzięło udział ponad tysiąc dzieci. Oznacza to, że w kilkuset projektach mogły one sprawdzić swoje możliwości. W ubiegłym roku dzięki uprzejmości Fundacji LOTOS udało nam się dojść do porozumienia, że świetną nagrodą byłoby coś, co pozostanie do dyspozycji całej szkoły i wszystkich jej uczniów – mówiła.

Elwira Musiałowicz – Czech w imieniu burmistrza Ryszarda Pabiana oraz dyrekcji i pracowników szkoły, złożyła na ręce Jacka Gogoli, prezesa Zarządu spółki LOTOS Infrastruktura S.A. w Jaśle podziękowania za wkład w powstanie pracowni. – Mam bardzo dużą satysfakcję, że reprezentuję dzisiaj Grupę LOTOS, kiedy naocznie możemy przekonać się o tym, jak wygląda finał kolejnej edycji Jasielskiej Ligi Naukowej z Lotosem. LOTOS jako firma z bardzo dużym potencjałem rozumie potrzeby małych ojczyzn. Mają tutaj, w Jaśle swoją siedzibę LOTOS Infrastruktura oraz kilka innych spółek z grupy kapitałowej. Jesteśmy zobowiązani do tego, żeby uczestniczyć w życiu lokalnym Jasła i okolic. Dlatego każda inicjatywa, która będzie ukierunkowana na rozwój młodych ludzi, dzieci, będzie wspierana przez fundację LOTOS – zapewniał Jacek Gogola.

Należy podkreślić, że modernizacja pracowni językowej jest bezpośrednim efektem udziału szkoły w ostatniej edycji Jasielskiej Ligi Naukowej z LOTOSEM. Projekt przygotowany przez trzyosobowy zespół pod kierownictwem historyka Wiesława Hapa, w składzie którego znalazły się Julia Tarnowska, Zuzanna Skałba oraz Anika Koba, okazał się najlepszy. Dziewczęta są obecnie uczennicami siódmej klasy szkoły podstawowej. Projekt dotyczył upamiętnienia postaci spoczywających na starym cmentarzu w Jaśle.

MD

Napisany dnia: 20.10.2020, 13:02

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułFotorelacja z meczu Górnik Polkowice vs Znicz Pruszków
Następny artykułKrośnieński magistrat szuka wolontariuszy do pracy w DPS-ach