A A+ A++

Nowotarżanin został odnaleziony przez policjantów na terenie Nowego Targu, a następnie przekazany pod opiekę specjalistów.

W czwartek wieczorem dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu otrzymał zgłoszenie od 36-letniego nowotarżanina, który chciał targnąć się na swoje życie. Mężczyzna miał znajdować się na terenie pustostanu. -Po ustaleniu szczegółowych informacji natychmiast podjęto działania poszukiwawcze. Jednak we wskazanym miejscu policjanci nie odnaleźli mężczyzny. Z uwagi na zagrożenie życia i zdrowia dla funkcjonariuszy Wydziału Prewencji oraz Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu ogłoszono alarm – relacjonuje podkom. Dorota Garbacz z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu. – Do działań zaangażowano policjantów z Nieetatowej Policyjnej Grupy do Działań Poszukiwawczych działającej przy nowotarskiej komendzie, a także ratowników Grupy Podhalańskiej GOPR, strażaków Państwowej Straży Pożarnej i OSP Kowaniec oraz ratowników z Podhalańskiej Grupy Poszukiwawczo Ratowniczej z Czarnego Dunajca, którzy sprawdzali tereny leśne w okolicy osiedla Zadział, Oleksówki i pasmo Gorców.

W tym samym czasie policjanci w patrolach zmotoryzowanych patrolowali rejon miasta Nowy Targ. Przed godziną 2 w nocy policjanci odnaleźli zaginionego mężczyznę w rejonie nowotarskiego szpitala. 36-latek został przekazany pod opiekę specjalistów.

– Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy za pomoc w prowadzonych poszukiwaniach – mówi podkom. Garbacz.

Pamiętajmy, żeby w sytuacji kryzysowej nie pozostawać ze swoimi problemami samemu i szukać pomocy oraz wsparcia. W każdym powiecie znajduje się wiele instytucji, których przedstawiciele są gotowi nieść pomoc. Wsparcie można uzyskać również dzwoniąc na całodobową linię telefoniczną interwencji kryzysowej: 502 857 358.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Nowym Targu. oprac. r/

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSabalenka przemówiła po odpadnięciu z Rolanda Garrosa. Już się nie kryje
Następny artykułPrzed nami pieszy półmaraton w Woli Krzysztoporskiej