A A+ A++

Choć początkowo wydawało się, że perspektywa śnieżnych ferii zimowych jest mało prawdopodobna, to dzięki sypiącemu od kilku dni białemu puchowi staje się coraz bardziej realna. Niech też nikogo nie zwodzą czarne ulice miast, bo prawdziwa zima czeka nie tylko na dzieci i młodzież w górach! Do tegorocznych ferii zimowych wyjątkowo profesjonalnie przygotowała się ekipa pasjonatów z DIMBO. Tworzą ją wyjątkowi ludzie – młodzi, energiczni, z głową pełną pomysłów, których przede wszystkim łączy odpowiedzialność, cierpliwość i świetny kontakt z dziećmi.

Wyjątkowe przedszkole

Ciekawą propozycją stworzoną z myślą o dzieciach i ich pracujących rodzicach jest Przedszkole Narciarskie i Szkoła Narciarska DIMBO. Nie każdy rodzic wie jak albo nie potrafi przekazać swoim pociechom całej wiedzy teoretycznej i praktycznej dotyczącej jazdy na nartach. Nie każdy też ma cierpliwość i czas, by konsekwentnie te umiejętności pielęgnować, a warto, bo w wieku do 5 lat dzieci osiągają największą koordynację ruchową, rozumieją przydatność niektórych pozycji i ich cel, robią zatem największe postępy. Wówczas warto zaufać ekspertom z DIMBO, których metodyka pracy została oparta na wytycznych Polskiego Związku Narciarskiego oraz ich długoletniemu doświadczeniu. Wiadomo przecież, że pierwsze kroki są najtrudniejsze i nietrudno też na samym początku swojej narciarskiej przygody zrazić się do sportów zimowych, dlatego też instruktorzy prowadzą zajęcia praktyczne indywidualnie z każdym dzieckiem. W ten sposób mogą im poświęcić maksimum uwagi. Z czasem, gdy dzieci nabiorą już umiejętność samodzielnego poruszania się na stoku, zajęcia w parach z instruktorem zmieniają się w zajęcia w niewielkich grupach o zbliżonym poziomie umiejętności, co sprzyja tworzeniu się znajomości, organizowaniu ciekawych i wesołych zabaw pomagających w zdobywaniu nowych umiejętności na stoku.

Gdzie na narty z dzieckiem?

Decydując się na zapisanie dziecka do narciarskiego przedszkola lub szkoły, warto też zastanowić się nad idealnymi lokalizacjami. W naszym regionie na szczególną uwagę zasługuje dolina Zimnika, gdzie znajduje się łatwo dostępny, wyposażony w dwa wyciągi, słoneczny stok z widokiem na Babią Górę. To tam instruktorzy DIMBO wtajemniczają najmłodszych adeptów w tajniki narciarstwa. Inną ciekawą bazą jest pierwsze przedszkole i szkoła DIMBO, zlokalizowane od niedawna w nowej lokalizacji przy samym wyciągu „Baba”. To, co go wyróżnia, to przede wszystkim oddane do dyspozycji dwa wyciągi talerzykowe z trasami o długości 200 m i 100 m, bezpośrednia bliskość kompleksu narciarskiego Pilsko i folklorystyczny, góralski klimat miejscowości. Na tych, którzy dziecko chcieliby zapisać do przedszkola lub szkoły, a jednocześnie sami chcieli poszusować po szczyrkowskich trasach czeka punkt DIMBO u podnóża Skrzycznego. Szkolenia dla najmłodszych odbywają się na terenie ośrodków Szczyrk Mountain Resort, Beskid Sport Arena oraz na terenie COS-u. Oprócz wyciągów talerzykowych na dzieci czeka też tam “pick-nick area”, czyli przestronna strefa odpoczynku, a także sztucznie oświetlony do późnych godzin stok.

Warto dodać, że wszystkie wymienione punkty, to tak zwane Family Parki należące do Przedszkola Narciarskiego i Szkoły Narciarskiej DIMBO, których infrastruktura w pełni dostosowana jest do nauczania początkujących, w szczególności małych dzieci. Dostępne są odpowiednie wyciągi taśmowe oraz infrastruktura towarzysząca, taka jak karuzele śnieżne, tory do snowtubingu czy skutery śnieżne.

Jak się zapisać i przygotować?

Przedszkole i szkoła czynne są codziennie, aż do zakończenia sezonu, czyli do końca marca. Rezerwacje przyjmowane są drogą elektroniczną pod adresem: [email protected] Odpowiedzi na maile zazwyczaj przychodzą w nocy, ze względu na fakt, że w ciągu dnia ekipa DIMBO aktywnie pracuje na stoku. Na stronie internetowej www.dimbo.pl w zakładce „O nas” dostępny jest pakiet dokumentów, wśród których można znaleźć m.in. warunki uczestnictwa, umowę, a także warunki ubezpieczenia. Gdy wszystkie formalności zostaną spełnione, warto wiedzieć, że nauka odbywa się poprzez zabawę, która jest przeważającym elementem zwłaszcza w przypadku dzieci najmłodszych (4-7 lat). Aby uniknąć nadmiernego obciążenia na stawy, zajęcia na nartach przeplatane są innymi aktywnościami ruchowymi i zabawami bez nart. W przerwach dzieci mają dostęp do ciepłych pomieszczeń, w których mogą odpocząć, przekąsić coś wcześniej przygotowanego w domu lub zakupić sobie drobną przekąskę. Warto pamiętać, że obowiązkowym elementem małego narciarza w przedszkolu jest kask, a także odpowiedni ubiór, czyli taki, któremu niegroźna śnieżyca, mróz, zimny wiatr, ale również silne słońce.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNa WOŚP-owej aukcji sztabu z Lewina Brzeskiego można wylicytować numer startowy „1” w lewińskim Triathlonie
Następny artykułAktorzy wkroczą na scenę. Błaszczyk, Lichota, Deskur i Żurawski w Cieszynie