A A+ A++

W sobotę, policjanci wraz z Klubem Żeglarskim „Orkan” w Mielcu, Podkarpacką Stacją Pogotowia Ratunkowego w Mielcu, Młodzieżową Drużyną Pożarniczą w Surowej oraz w Górkach na przystani „Bryza” w Otałęży brali udział w akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Na początku spotkania dzieci wzięły udział w zabawie pn. szukanie „Skarbu Pirata”, podczas której musiały zdobyć na swojej mapie pieczątki, przechodząc przez „tor przeszkód” czyli m.in. opowiedzieć prawidłowo na pytania zadawane przez policjanta, przejść przez linie na wysokości, przepłynąć łodzią, wspiąć się na drabinie sznurkowej. Ku uciesze wszystkich została odnaleziona wielka skrzynia z łakociami.

Uczestnikom przedsięwzięcia zapewniono wiele atrakcji mających wymiar profilaktyczno-edukacyjnych, związanych z bezpiecznym wypoczynkiem podczas wakacji. Policjanci p.o. Kierownik Rewiru Dzielnicowych w Borowej asp. szt. Ryszard Durda oraz profilaktyk społeczny Komendy Powiatowej Policji w Mielcu mł. asp. Ewelina Ziemba przeprowadzili prelekcje na najmłodszych dotyczące szeroko rozumianego bezpieczeństwa, następnie zorganizowali konkurs profilaktyczny z nagrodami ufundowanymi przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA Region Mielec.

Podczas spotkania policjanci promowali bezpieczny wypoczynek w oparciu o założenia ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Zachęcali także do udziału w konkursie plastyczno-filmowym pn. „Artystyczny przeWODNIK”, którego celem jest promowanie odpowiedzialnych postaw osób przebywających nad wodą oraz poszerzenie wiedzy na temat odpowiedzialności związanej z naruszeniem obowiązujących przepisów. Adresatami tego projektu są dzieci, młodzież, osoby dorosłe oraz podmioty prowadzące działalność w zakresie rekreacji wodnej i wypoczynku.

Ratownicy medyczni z Podkarpackiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu instruowali dzieci i dorosłych m.in. jak postępować w przypadku osoby tonącej, jak przeprowadzać resuscytacje krążeniowo-oddechową u osoby dorosłej.

W wesołej wakacyjnej atmosferze szybko minęło kilka godzin podczas, których można było popływać na Omegach „Buba” i „Duch Bajora”, na optymistach i małym szkunerku napędzanym elektrycznie.

e-leclerc-mielec

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPrezesi spółdzielni mieszkaniowych w Łodzi podejrzani o korupcję. W tle ponad 70 tys. zł łapówki
Następny artykułFarmaceutyczny gigant kupuje spółkę za miliardy dolarów i płaci w gotówce