A A+ A++

Niezależnie od szerokości geograficznej cały świat zdaje się wyglądać tak samo. Sklepy, apteki, szkoły i restauracje wypełniają przegrody z pleksi. Polski rząd dopiero rozpoczął etapy rozmrażania gospodarki i nadal nie wiemy w jakich warunkach będą się uczyć dzieci lub jak będzie wyglądać wizyta u fryzjera. Postanowiliśmy przyjrzeć się zakładom fryzjerskim, szkołom czy restauracją w innych krajach zmagających się z koronawirusem. Czy podobne rozwiązania znajdą zastosowanie również u nas?

Fryzjerka w zakładzie w hiszpańskiej Tarragonie na początku maja pracuje z zastosowaniem środków ostrożności. Zgodnie z wytycznymi zarówno pracownik zakładu, jak i klient musi nosić maskę. Po każdym kliencie krzesło musi zostać umyte i zdezynfekowane.

Fryzjer podczas pracy w Madrycie. Fot.: Zuma Press

Fryzjer w madryckim salonie fryzjerskim ma na sobie maskę oraz przyłbicę. Hiszpania rozpoczęła 4 maja pierwszą tzw. zerową z czterech faz deeskalacji. Dopuszcza ona otwarcie takich usług jak salony fryzjerskie, kosmetyczne czy kliniki dentystyczne oraz sklepów nie oferujących dóbr podstawowych. Przyjmowanie klientów w salonach możliwe jest jednak tylko po wcześniejszym umówieniu się.

Jak zjeść posiłek w restauracji w czasie pandemii?

Restauracja uliczna w Tajlandii – realia jedzenia posiłków w czasie pandemii koronawirusa. Fot.: Zuma Press

Klienci restauracji ulicznej Yaowarat Street w Bangkoku jedzą kolację przy zachowaniu dystansu społecznego jako środka zapobiegawczego w czasie epidemii koronawirusa. Do 8 maja Ministerstwo Zdrowia w Tajlandii odnotowało 3000 zakażeń, 55 zgonów i 2784 osób wyleczonych.

Niemiecka restauracja zachowuje odpowiednią odległość w czasie serwowania posiłków w trakcie pandemii. Fot.: Zuma Press

7 maja w Turyngii, na placu Herderplatz w Weimarze restaurator rozstawił stoły w bezpiecznej odległości. Weimar jest pierwszym większym miastem w Turyngii, które pozwala karczmarzom ponownie obsługiwać klientów na zewnątrz, przy czym klientów obowiązuje samoobsługa.

Restauracja w Mediolanie gotowa na przyjęcie klientów. Fot.: Zuma Press

Włochy rozpoczęły drugą fazę odmrażania gospodarki. Restauracjom i barom pozwolono na serwowanie dań na wynos. Na zdjęciu restauracja w Mediolanie gotowa na planowane otwarcie w czerwcu. Na stolikach dla klientów zainstalowano ścianki z pleksi, które mają zminimalizować ryzyko zarażenia.

Zobacz też: Tajemnicza historia pierwszego koronawirusa

Domy seniora a koronawirus

Domy seniora to spore wyzwanie, jeśli chodzi o zminimalizowanie sytuacji mogących doprowadzić do zarażania koronawirusem. Fot.: Zuma Press

Anne-Katrin Lampe z dziećmi i bukietem kwiatów w ręce odwiedza 80-letnią matkę, Barbel Prutz w domu seniorów AWO w Schelfwerder w Meklemburgii-Pomorze Przednie. Ośrodek jest zakmnięty dla odwiedzających z powodu kryzysu związanego z koronawirusem. Rodzina regularnie odwiedza krewną w domu opieki, ale spotkania to tylko machanie do siebie po dwóch stronach szyby.

Lekcje w trakcie epidemii koronawirusa

Dzieci w Chinach wróciły do szkół. Jak wyglądają realia nauczania po koronawirusie? Fot.: Zuma Press

Uczniowie klas starszych w Wuhan podczas lekcji. Każdy z nich ma na swoim biurku obudowę z pleksi, która ma zapobiec zarażeniom COVID-19. 6 maja ok. 57,8 tys. uczniów ostatnich klas wróciło do 121 szkół średnich i zawodowych.

Środki bezpieczeństwa w szkole w Wuhan po epidemii koronawirusa. Fot.: Zuma Press

Dla powracających uczniów przygotowano specjalne wejście, gdzie m.in. mierzona jest temperatura ciała. Szkoły w Wuhan przed ponownym otwarciem dokonały czyszczenia i przeprowadziły dezynfekcję. Testy zdrowia są obowiązkowe dla wszystkich nauczycieli i pracowników oraz powracających uczniów klas ostatnich.

Mycie rąk to je … czytaj dalej
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułLEGENDY Z OSTRÓDY I OKOLIC: O KOWALU GRABOSZU
Następny artykułTak kielczanie pożegnali dzień. Piękny zachód słońca [DUŻO ZDJĘĆ]