Ponieważ od tego sezonu rozgrywki I ligi przeszły reorganizację, to drużynę SWD Wodzisław Śląski czekają wyjazdy po całej Polsce. Ten najdalszy mają już za sobą. W miniony weekend piłkarki z Wodzisławia Śląskiego jechały na północ kraju – wróciły stamtąd bez punktów, ale walczyły o remis do samego końca.

Na gola Pauli Zawistowskiej z piątej minuty szybko rzutem karnym odpowiadziała Julia Piętakiewicz. Jeszcze przed przerwą SWD przegrywało 1:2 po golu Darii Augustyniak. Pod koniec meczu na 3:1 dla gospodyń strzeliła Adriana Rosiak. Rozmiary porażki zmniejszyła Nicole Jendrzejczyk trafiając w 89. minucie meczu. Stomilanki wyprzedziły SWD w tabeli i mają 16 punktów. Wodzisławianki spadły na piątą lokatę i mają na koncie 14 oczek.

KKP Stomilanki Olsztyn – SWD Wodzisław Śląski 3:2 (2:1)

1:0 – Zawistowska (5), 1:1 – Piętakiewicz (13 karny), 2:1 – Augustyniak (27), 3:1 – Rosiak (77), 3:2 – Jendrzejczyk (89)

Stomilanki: Kaźmierczak, Krech, Kędzia, Sivakova, Mazurkiewicz, Tkaczyk, Rosiak, Franaszek (82. Szczepańska), Zawistowska (85 N. Lenard), Grzesik, Augustyniak (72. Bielińska)

SWD: Seweryn – Piwowarczyk (78. Psota), Piętakiewicz, Szymanowska (75. Ratajczyk), Kaim, Nierychło (83. Przeciszewska), Błatoń, Jednrzejczyk, Kasperska, Gulec (70. Jaskółka), Jaszek.

żółte kartki: Augustyniak, Rosiak, Sivakova – Piwowarczyk, Nierychło, Gulec, Szymanowska