A A+ A++

Zbliżają się uroczystości odpustowe ku czci św. Antoniego w diecezjalnym sanktuarium w Ratowie.

Hasłem tegorocznych uroczystości ku czci św. Antoniego będzie przesłanie, aby trudny czas pandemii nie tyle przeczekać, co wykorzystać jako czas kształtowania ducha. Chcemy też przywołać obraz z jednego z apoftegmatów św. Antoniego Pustelnika, który mawiał: “Kto kuje żelazo, zastanawia się najpierw, co chce z niego zrobić: czy sierp, czy miecz, czy siekierę. Także i my powinniśmy się zastanowić, jaką cnotę chcemy wypracować, żeby nie trudzić się na próżno”. Słowa te będą mottem tegorocznych spotkań u św. Antoniego – podkreśla ks. kan. Bogdan Pawłowski, zachęcając do uczestnictwa w uroczystościach.

Dni św. Antoniego rozpoczną się w sobotę 12 czerwca o godz. 18 nieszporami, po których tradycyjnie nastąpi poświęcenie lilii św. Antoniego.

W niedzielę 13 czerwca pielgrzymi będą mogli uczestniczyć w Mszach św. o 9.00, 10.00 i uroczystej Sumie odpustowej o 12.00. Przewodniczył jej będzie i homilię wygłosi o. prof. dr hab. Waldemar Linke, pasjonista, wykładowca biblistyki na Uniwersytecie Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie oraz na Papieskim Uniwersytecie Teologicznym w Warszawie. O 14.00 rozpocznie się spotkanie poświęcone duchowości antoniańskiej, które poprowadzą członkowie Bractwa św. Antoniego.

We wtorek 15 czerwca o godz. 15.30 odbędzie się nabożeństwo z nowenną ku czci św. Antoniego, a o 16.00 Msza św. połączona z modlitwami o ustanie pandemii.

Na czwartek 17 czerwca na godz. 15.30 zaplanowano nabożeństwo w intencji powołań kapłańskich i zakonnych, zaś po Mszy św. o 16.00 będzie wygłoszona prelekcja o historii sanktuarium.

Dni Świętego Antoniego zakończą się w niedzielę 20 czerwca piknikiem rodzinnym, zorganizowanym w ramach XI Ratowskich Spotkań Patriotycznych. Wtedy o 12.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji obrońców ojczyzny, a po niej zaplanowano koncert “O mój rozmarynie” w wykonaniu Marty i Pawła Stawińskich. O 14.00 rozpoczną się pokazy kawaleryjskie oraz władania białą bronią w wykonaniu przedstawicieli różnych formacji kawalerii ochotniczej. O 15.00 przewidziano główną atrakcję pikniku – plenerowe widowisko historyczne “Ratowo 1920”, w którym wezmą udział spadkobiercy tradycji formacji kawalerii i piechoty z okresu II Rzeczpospolitej, a także grupy rekonstrukcji historycznej z Mazowsza.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął biskup płocki Piotr Libera i marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik. Ratowskie Spotkania Patriotyczne współfinansowane są ze środków samorządu Województwa Mazowieckiego.

«« | « |


1

| » | »»

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułBadanie: w tym roku więcej Polaków niż w 2020 r. planuje wyjazd na wakacje
Następny artykułZmiany na liście lektur szkolnych. Znamy szczegóły