A A+ A++

26 czerwca 2019

   Kocham podróże, to moja siła napędowa, ale chcę to robić również świadomie. Troska o planetę jest dla mnie bardzo ważna…

Lato już trwa, więc dla wielu z Was to czas wyczekanych podróży. Słońce, plaża, ocean i morze zdecydowanie dodają energii do życia, ale każdy z nas wie, że ze Słońcem trzeba postępować rozsądnie. Ochrona przeciwsłoneczna to podstawa, ale jak postępować, by była ona bezpieczna dla nas, ale również dla środowiska? Moja siostra Martyna , mieszkająca i pracująca aktualnie na Malediwach jako nurek, opiekuje się rafą koralową i bardzo edukuje mnie w tej kwestii, dlatego teraz ja chcę te tematy poruszyć z Wami i podzielić się moją wiedzą.

Najzdrowsze dla naszej planety byłoby, gdybyśmy po prostu zasłaniali ciało ubraniem przed słońcem – ale nie zawsze jest to możliwe. Po jaką ochronę sięgać? Jeśli jesteście dociekliwe w kwestii kosmetyków i ich wpływu na środowisko, marka przygotowała coś przełomowego!

 Wypuścili serię kosmetyków przeciwsłonecznych z innowacyjnymi filtrami bezpiecznymi dla środowiska. Produkty oferują maksymalną ochronę przed promieniami UVA/UVB i bronią skórę przed fotostarzeniem, a ponadto marka Caudalie zrezygnowała z używania w swoich produktach 2 krytykowanych filtrów (niebezpiecznych dla środowiska naturalnego, szczególnie dla koralawców) – oksybenzonu i oktoksokselu. Nie stosują również filtrów chemicznych podejrzewanych o powodowanie zaburzeń hormonalnych (takich jak oktinoksat i oktokrylen) filtrów w postaci nanocząsteczek. SPRAWDŹ WIĘCEJ TU:

Kolejną bardzo istotną rzeczą dla ochrony środowiska jest nie używanie plastikowych słomek, a noszenie zawsze przy sobie np. tych bambusowych (niedługo będą dostępne w naszym  prosto z Bali! ).   Używanie kosmetyków przyjaznych oceanom oraz noszenie własnych słomek to taki nasz mały wkład w dbanie o naszą planetę. 

A Ty, jakie masz eko- pomysły? Koniecznie się nimi podziel w komentarzu!

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułAbsolutorium i wotum zaufania dla Wójta Gminy Aleksandrów Kujawski
Następny artykułZmiana godzin pracy urzędu w dniu 26.06.