A A+ A++

Udostępnij

Świetnie spisały się reprezentantki UKS Sokół Superior Zator podczas mistrzostw Polski w kolarstwie górskim. Miały trzy medalowe szanse i wykorzystały wszystkie.

Dwukrotnie w Białce Tatrzańskiej na podium stawała Gabriela Wojtyła, która wróciła do domu z dwoma brązowymi medalami. Jako trzecia mijała linię mety w konkurencji XCC short race, jak również w swej koronnej konkurencji – formule olimpijskiej XCO.

Zmęczenie sezonem nie pozwoliło na walkę o więcej, czyli złoto i srebro. Po tak intensywnym sezonie, obfitującym w wyścigi zaliczane jako kryteria kwalifikacyjne do imprez docelowych (mistrzostwa Europy, mistrzostwa świata, igrzyska olimpijskie), nie tylko dla Gabrieli Wojtyły krajowe mistrzostwa nie były imprezą docelową.

Od swojej doświadczonej koleżanki klubowej nie chciała być gorsza juniorka Nikola Gliniecka, która w tym sezonie zrobiła olbrzymi progres. 

W Białce Tatrzańskiej wywalczyła swój pierwszy w świetnie rokującej karierze medal mistrzostw Polski. Jako pierwszoroczna juniorka sięgnęła po brąz.

 

 Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułAMD Radeon RX 8000 – karty graficzne RDNA 4 zadebiutują w 2025 roku. Najpierw NAVI 48, potem NAVI 44
Następny artykułLepiej nigdy nie kupuj takich lodów. Włosi zawsze zwracają uwagę na kilka ważnych elementów