A A+ A++

Los czworonożnych podopiecznych Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Orzechowcach leży na sercu zagranicznym studentom jarosławskiej uczelni, którzy przyjechali do Polski w ramach programu Erasmus+. Dzięki ich zaangażowaniu psiakom i kotom będzie się żyło lepiej i wygodniej.

O akcji, za którą stoją rzecznik prasowy Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Jarosławiu Magdalena Bojarska oraz zagraniczni studenci przebywający na jarosławskiej uczelni, informowaliśmy już na naszych łamach. Zaprosili oni mieszkańców Jarosławia do udziału w charytatywnej zbiórce dla zwierząt, których domem jest aktualnie schronisko w Orzechowcach w gminie Żurawica. Mimo ogromnych wysiłków oddanej czworonogom ekipy schroniska, wciąż nie sposób zabezpieczyć wszystkich bieżących potrzeb placówki. Stąd wziął się pomysł, by wesprzeć ich w tych staraniach i zorganizować na terenie Jarosławia zbiórkę niezbędnych artykułów. W założeniu organizatorów akcja miała trwać od stycznia do połowy kwietnia br., ale szła tak dobrze, że przedłużono ją o kolejne dni. W tym okresie do punktów zlokalizowanych na terenie miasta – Delikatesów Piotruś Pan, sklepów sieci E.Leclerc i „Społem” oraz kampusu PANS spływały dary od mieszkańców w postaci suchej i mokrej karmy, zabawek, smyczy i obroży, jak również żwirku dla kotów.

– Zadanie, jakiego się podjęliśmy, podzieliśmy na kilka etapów, które przełożyły się na konkretne wizyty w schronisku. Rezultat zbiórki okazał się imponujący. Ofiarodawcy udowodnili po prostu, że nie jest im obojętny los bezdomnych zwierząt – podsumowuje działania M. Bojarska.

Zagraniczni studenci realizujący tok studiów w jarosławskiej PANS w ramach programu Erasmus+  wespół z rzeczniczką uczelni odwiedzali podopiecznych Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Orzechowcach kilkukrotnie, przekazując artykuły ofiarowane przez mieszkańców Jarosławia i okolic. Jak podkreślili, za każdym razem…

Płatny dostęp do treści

Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium?
Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie!
Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się

Pozostało 33% tekstu do przeczytania.

Wykup dostęp

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPolak prezesem „kolejowego ONZ”
Następny artykuł3 osoby wypadły z łódki