Starcie mistrzów Europy z mistrzami świata zapowiadało się fascynująco i zapewniło sporo emocji. Ostatecznie zakończyło się remisem 2-2, dzięki czemu obie ekipy wyszły z grupy. Francja z pierwszego, a Portugalia z trzeciego miejsca. Podobnie jak w 2016 roku, gdy ostatecznie sięgnęła po tytuł. Na listę strzelców wpisali się z dubletami Karim Benzema i Cristiano Ronaldo, który wyrównał rekord wszech czasów w liczbie bramek reprezentacyjnych.

Przed meczem Francuzi znajdowali się w komfortowej sytuacji. Byli bowiem pewni awansu do fazy pucharowej, w przeciwieństwie do obrońców tytułu, którzy w poprzedniej kolejce przegrali z Niemcami 2-4.

Na murawie nie było jednak kalkulacji. Jako pierwsi bramkę mogli strzelić w 16. minucie Francuzi. Paul Pogba znakomicie wypatrzył Kyliana Mbappe, lecz strzał młodej gwiazdy zatrzymał Rui Patricio.

Festiwal karnych. Ronaldo i Benzema w akcji

Sytuacja zemściła się kilkanaście minut później, gdy Hugo Lloris przy próbie piąstkowania zamiast w piłkę trafił prosto w głowę Danilo. Portugalczyk długo leżał na murawie, na którą ostatecznie wrócił. I całe szczęście, bo sytuacja wyglądała naprawdę groźnie. Sędzia nie miał innego wyjścia – musiał odgwizdać rzut karny, z którego skorzystał Cristiano Ronaldo, zostając liderem klasyfikacji strzelców Euro 2020.