A A+ A++

Radni w odpowiedzi na dane przedstawione w raporcie o stanie miasta za rok 2023, zwrócili się do prezydent Kuczyńskiej-Budki. W swoim zapytaniu wyrazili zaniepokojenie wzrostem liczby mandatów karnych nałożonych przez Straż Miejską i poprosili o szczegółowe wyjaśnienia.

Raport o stanie miasta Gliwice za rok 2023 zawierał tabelę przedstawiającą liczbę mandatów karnych nałożonych przez Straż Miejską. Niestety, same dane liczbowe nie oddają pełnego obrazu sytuacji, stąd zapytanie radnych o szczegółowe informacje na temat konkretnych przyczyn ich wystawienia.

Chcieliby oni poznać specyfikę wykroczeń, które były podstawą do nałożenia mandatów, aby móc lepiej zrozumieć, jakie problemy występują na terenie miasta i jakie działania są podejmowane w celu ich rozwiązania. Zapytanie radnych podkreśla znaczenie transparentności działań władz miejskich i jednostek odpowiedzialnych za utrzymanie porządku publicznego.

W raporcie o stanie miasta znajduje się uzasadnienie wzrostu liczby wystawionych mandatów:

Wzrost liczby nałożonych mandatów w stosunku do 2022 roku wynika z efektywnego wykorzystania mapy zagrożeń (tworzonego na bazie zgłoszeń mieszkańców i własnych obserwacji zestawienia miejsc newralgicznych na terenie miasta, w których najczęściej dochodzi do popełniania wykroczeń uciążliwych społecznie). Ponadto w związku oddaniem do użytku nowych inwestycji miejskich wymagana była ich ochrona przez funkcjonariuszy (Centrum Przesiadkowe, plac Piastów, plac Dworcowy), co miało kluczowy wpływ dla ujawniania wykroczeń. Identyfikacja powyższych miejsc koncentracji wykroczeń przyczyniła się zintensyfikowanych działań SM.

Raport nie zawiera natomiast danych za co konkretnie wystawione zostały mandaty karne. Radni Łukasz Chmielewski, Adam Michczyński, Tomasz Tylutko, Olaf Pest, Ryszard Buczek, Marcin Prokop oraz Krzysztof Procel podkreślili, że dla mieszkańców Gliwic ważne jest zrozumienie, za jakie konkretnie wykroczenia Straż Miejska nałożyła mandaty. W związku z powyższym, radni zwrócili się do Prezydent Miasta o dostarczenie szczegółowych informacji dotyczących mandatów karnych za rok 2023. Czekamy na odpowiedź.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułApple Watch Series 10 – większe ekrany, lepsza wydajność i cieńsza obudowa
Następny artykułBochnia. W bocheńskim szpitalu można się zaszczepić przeciwko COVID-19