A A+ A++

„Mamy kruchą stabilizację; nie możemy pozwolić sobie na szerokie luzowanie obostrzeń” – to słowa premiera Mateusza Morawieckiego uzasadniające wprowadzenie pewnych zmian w dotychczasowych zasadach wprowadzonych w związku z trwającą pandemia koronawirusa. Podczas konferencji prasowej szefa rządu, wicepremiera Piotra Glińskiego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego poinformowano o ponownym otwarciu kilku sektorów.

Od 12 lutego możliwe będzie uprawianie sportu amatorskiego na świeżym powietrzu przy zachowaniu reżimu sanitarnego – otwarte zostaną stoki narciarskie, baseny, boiska i korty zewnętrzne. Wizyta na siłowni czy sali fitness w dalszym ciągu nie będzie możliwa, gdyż zdaniem wiceministra Piotra Glińskiego, w tych miejscach zarażenie się wirusem jest bardziej możliwe.

Poluzowania obostrzeń w obszarze sportu, zdaniem ministra zdrowia, zostały podjęte m.in. w poczuciu troski o kondycję Polaków.

Inne będą także zasady w sektorze kultury. Po kilkumiesięcznej przerwie ponownie będzie można pójść do teatru, kina, filharmonii czy opery. Placówki będą mogły zapewnić rozrywkę widzom stosując się do zasady wypełnienia max. 50 proc. dostępnych miejsc na widowni. Obowiązywać będzie noszenie maseczek i brak konsumpcji.

Branża hotelarska również doczekała się zmian. Od 12 lutego otwarte będą hotele i miejsca noclegowe w wielkości do 50 proc. obłożenia miejsc. Restauracje działające przy obiektach będą musiały pozostać zamknięte, a posiłki będą dostarczane do pokoi

Poluzowania restrykcji to działanie warunkowe, które ma być później weryfikowane na podstawie danych m.in. o liczbie zachorowań i zajętych łóżek – zapowiedział premier Mateusz Morawiecki. Dzisiejsze zmiany będą obowiązywać od 12 lutego przez 2 tygodnie. W przypadku wzrostu zakażeń przewidziany jest powrót do wcześniejszych zasad.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułW wieku 81 lat odszedł Romuald Bujwicki – wieloletni dyrektor sokólskiego liceum
Następny artykułMazowsze konsultuje Umowę Partnerstwa na lata 2021-2027