A A+ A++

Urząd Statystyczny w Zielonej Górze przygotował wakacyjny konkurs dla najmłodszych. Wychowankowie przedszkoli mają za zadanie stworzyć zbiorową pracę plastyczną, która pokaże, w jaki sposób statystyka jest obecna w ich otoczeniu. W konkursie mogą wziąć udział przedszkola z całego regionu.

O szczegółach opowiada Iwona Goździcka, kierownik Lubuskiego Ośrodka Badań Regionalnych w Urzędzie Statystycznym w Zielonej Górze.

To jest konkurs, który polega na wykonaniu przez wychowanków przedszkola wspólnej pracy plastycznej, która miałaby pokazać, w jaki sposób statystyka publiczna jest obecna w codziennym życiu. Jak liczbami można opisać otaczający nas świat, jak liczby mogą być wykorzystywane do podejmowania decyzji. To jest cel tego konkursu – żeby przybliżyć to, czym zajmuje się statystyka i jak może być obecna w codziennym życiu.

Prace mogą być wykonane dowolnymi technikami i z użyciem dowolnych materiałów. Nie ma też limitu osób, które mogą pracować przy jednym dziele.

Żeby trochę zainspirować tych naszych przedszkolaków, mamy do zaproponowania też taki film, przygotowany przez Główny Urząd Statystyczny. Film „O Dzielnym Gustku w Królestwie Liczb”. To jest taka bajka, która pokazuje na czym polega działalność statystyki publicznej i o znaczeniu liczb w świecie.

Prace można zgłaszać do 30 sierpnia. Nagrodą główną ma być wizyta przedszkolaków w Urzędzie Statystycznym w Zielonej Górze, gdzie zostaną przygotowane dla nich specjalne zajęcia.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułРятувальники завершили розбирати завали багатоповерхівки у Дніпрі: фото
Następny artykułTo koniec! Decyzja Raducanu wstrząśnie światem tenisa. Murray już nie zagra