A A+ A++

W sercu Poznania, na obszarze Starego Rynku, zakończyły się prace renowacyjne, które przyniosły mieszkańcom oraz odwiedzającym nie tylko estetyczną poprawę przestrzeni publicznej, ale również wzbogaciły wiedzę o historycznych zasobach miasta. 

Centralnym punktem tych zmian jest ulica Jana Baptysty Quadro, która została przekształcona w Pasaż Kultury, zaprojektowany jako miejsce wydarzeń artystycznych i społecznych. Nie tylko estetyczne, ale i historyczne walory tego miejsca zostały podkreślone dzięki nowej nawierzchni, która odzwierciedla zarys historycznych kramów kupieckich.

W trakcie prac odnowieniowych archeolodzy natrafili na cenne znaleziska w rejonie ulic Jana Baptysty Quadro oraz Kurzanoga. Odkryto mury i fundamenty dawnych straganów, co pozwala lepiej zrozumieć życie handlowe miasta w średniowieczu. Znaleziska te zostały starannie zarejestrowane i zabezpieczone dla przyszłych pokoleń.

Oprócz renowacji nawierzchni, miejsce to zyskało również nową infrastrukturę podziemną. Wymienione zostały przestarzałe instalacje wodociągowe, kanalizacyjne oraz elektryczne na nowoczesne i funkcjonalne systemy.

Zadbano także o aspekty ekologiczne, instalując zbiorniki retencyjne pod płytą Starego Rynku do gromadzenia nadmiaru wody deszczowej, co pomoże zapobiegać podtopieniom. Wprowadzono również oddzielną kanalizację deszczową i sanitarną, co zapewnia lepsze zarządzanie wodami opadowymi.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPrezydent w orędziu: Państwa NATO muszą zwiększyć wydatki na obronność
Następny artykułVisa RB zapowiedziała rozmowy z FIA nt. jazdy Magnussena