A A+ A++

Indyjska świątynia Hoysaleswara w Halebidu skrywa zagadkę, której nie potrafią rozwikłać nawet najbardziej erudycyjni uczci. Wskazują na to niezwykłe płaskorzeźby przedstawiające postacie, które w zdumiewający sposób przypominają współczesnych astronautów – w pełnych kaskach, z wężami połączonymi z tyłu hełmów i w rękawiczkach ochronnych. Choć niektórzy mogliby zbyć te obrazy jako przypadkowe podobieństwa lub artystyczną interpretację, trudno zignorować ewidentne detale.

Z analizy niektórych z tych rzeźb wynika, że centralną postacią jest Bóg Wisznu, który tradycyjnie przedstawiany jest na kwiatowych łóżach lotosu, z okrągłą bronią Czakra na ramieniu i otoczony przez inne postacie. Scenariusz przedstawiony w płaskorzeźbie jest spójny z mitologią indyjską, w której grupa bóstw, znana jako Devy, prosi Wisznu o pomoc w walce z asurami. W tym kontekście postacie przypominające astronautów można interpretować jako Devsów, którzy odwiedzili planetę Visnuloha.

Czy możliwe jest, że starożytni Indusi mieli wiedzę na temat podróży kosmicznych? Czy teksty, które opisują te historie, są czymś więcej niż tylko mitami? Istnieją liczne teorie sugerujące, że starożytni ludzie mogli mieć doświadczenie z obcymi cywilizacjami lub dostęp do zaawansowanych technologii. Płaskorzeźby w świątyni Hoysaleswara mogą być dowodem na taką interakcję lub przynajmniej na starożytną wiedzę na temat kosmosu.

Jedno jest pewne: historie i symbole zawarte w starożytnych tekstach i na płaskorzeźbach, takich jak te w świątyni Hoysaleswara, zasługują na dalsze badania. W dobie rosnącego zainteresowania kosmosem i poszukiwaniem życia poza Ziemią, starożytna wiedza może dostarczyć cennych wskazówek i inspiracji dla przyszłych pokoleń badaczy. Może nadszedł czas, aby spojrzeć na te starożytne teksty i obrazy z nową perspektywą, otwartym umysłem i ciekawością, która kieruje nami w poszukiwaniu odpowiedzi na największe tajemnice wszechświata.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułCyfryzacja i ekologia – wpływ na biznes
Następny artykułZapraszamy na koncert w katedrze. Wysłuchamy Symfonię Pokoju i Pojednania