A A+ A++

Kolejna partia 60 satelitów internetowych Starlink zostanie wyniesiona w przestrzeń kosmiczną przy użyciu rakiety nośnej Falcon 9. Start został zaplanowany na poniedziałek 18 stycznia, na godzinę 14:45 naszego czasu. Satelity zostaną wystrzelone z historycznego Pad 39A NASA w Kennedy Space Center na Florydzie.

Start można oglądać na żywo za pośrednictwem strony internetowej Space.com lub bezpośrednio na stronie SpaceX.com oraz na oficjalnym kanale kosmicznej firmy Elona Muska na portalu YouTube.

Rok 2021 zapowiada się obiecująco pod względem zaplanowanych misji. Po niezwykle udanym 2020 roku, kiedy SpaceX zrealizował 26 startów i pobił dotychczasowy rekord 18 startów z 2018 roku, firma Elona Muska planuje wystrzelić 40 rakiety.

Po poniedziałkowym starcie pierwszy stopień Falcon 9 ma wylądować na autonomicznym statku SpaceX, „Just Read the Instructions” na Oceanie Atlantyckim. Główny statek do przejmowania dronów “Of Course I Still Love You” poddawany jest pracom konserwacyjnym po pracowitym roku. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, będzie to 72. udane odzyskanie pierwszego stopnia rakiety Falcon 9.

SpaceX stworzył system Starlink, aby połączyć użytkowników na całym świecie i dostarczyć niezawodne i tanie usługi internetowe, głównie na obszarach wiejskich i oddalonych od głównych sieci telekomunikacyjnych.

Używając małego terminala (nie większego niż laptop), użytkownicy naziemni będą mogli łączyć się z ciągle rozwijającą się siecią. Założyciel i dyrektor generalny SpaceX, Elon Musk, powiedział, że firma musi wystrzelić od 500 do 800 satelitów, aby rozpocząć wdrażanie usługi. Do tej pory SpaceX wystrzelił na orbitę ponad 1000 satelitów internetowych.

SpaceX rozpoczął już beta-testy swoich kosmicznych usług internetowych, a początkowa faza testów wykazała, że ​​usługa działa prawidłowo. Jej wyniki były bardzo satysfakcjonujące, dlatego SpaceX zaczął nawet oferować użytkownikom w Wielkiej Brytanii pomoc w testach beta. Firma otrzymała pozwolenie na rozpoczęcie działalności w Anglii w zeszłym roku dzięki lokalnemu regulatorowi telekomunikacyjnemu Ofcom.

Oryginalne źródło: ZOBACZ

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułZdrowy Sukces z Anną Lewandowską [PODCAST]. Cz.8 Podejmowanie właściwych decyzji
Następny artykuł„Kultura w sieci” – w Ziębickim Centrum Kultury