W niedzielę o 12:30 w Stal Mielec podejmowała na własnym stadionie Śląsk Wrocław w 33. kolejce Ekstraklasy. Oba zespoły nadal są uwikłane w walkę o utrzymanie i zwycięzca spotkania mógł poczynić spory krok ku pozostaniu w elicie.

Analizujemy rywali Polaków na MŚ. Na to musi być gotowy Czesław Michniewicz

Podział punktów w Mielcu. Piłkarze Adama Majewskiego utrzymali się w lidze

Piłkarze od samego początku spotkania odczuwali presję, jaka na nich ciążyła. Pierwsze minuty były bardzo wyrównane i obie ekipy zaciekle walczyły na boisku. Już w 16. Minucie Śląsk objął prowadzenie po golu Roberta Picha. Niedługo później blisko wyrównania była Stal Mielec, ale piłka po uderzeniu Macieja Domańskiego uderzyła w poprzeczkę. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem gości 1:0.

Drugą część meczu lepiej zaczęli piłkarze gospodarzy. Podopieczni Adama Majewskiego nie pozwalali wyjść ekipie Śląska spod ich pola karnego. Goście starali się wychodzić z kontratakami, ale nie przynosiły one oczekiwanych skutków. W kolejnych minutach to zawodnicy trenera Piotra Tworka mieli przewagę. Śląsk bardzo często gościł na połowie rywali, a w 62. minucie meczu bardzo blisko podwyższenia wyniku był Patrick Olsen. Strzał byłego piłkarza Interu Mediolan poszybował jednak tuż nad poprzeczką.

Z minuty na minutę przewaga gości była coraz bardziej widoczna, a zawodnicy Stali Mielec wydawali się kompletnie bezradni. W końcówce meczu czerwoną kartkę obejrzał Victor Garcia i Śląsk kończył to spotkanie w osłabieniu. Kiedy wydawało się, że goście utrzymają prowadzenie do końca, to gospodarze ruszyli do ataku.

W niemal ostatniej sekundzie meczu ataki przyniosły oczekiwany skutek i wyrównującą bramkę dla Stali zdobył Mateusz Matras. Sędzia zaraz po trafieniu zakończył spotkanie. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1:1. Dzięki remisowi Stal Mielec jest pewna utrzymania w Ekstraklasie.

Lewandowski odjedzie z Bayernu? Mueller chce, by został

Śląsk Wrocław pomimo gorszej sytuacji w tabeli może się utrzymać nawet tego samego dnia. Aktualnie zajmuje 15. miejsce w lidze i na kolejkę przed końcem ma cztery punktów przewagi nad strefą spadkową. Piłkarze Piotra Tworka pozostaną w elicie, jeśli Wisła Kraków, która znajduje się na 16. lokacie, nie wygra dzisiejszego meczu z Radomiakiem Radom.

Rozstrzygnięcia w Mielcu sprawiły, że z Ekstraklasy spadają dwie drużyny. Z najwyższym poziomem rozgrywkowym pożegnały się Górnik Łęczna i Bruk-Bet Termalica Nieciecza.

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Grzegorz KrychowiakKompromitacja AEK-u. Krychowiak dostał “tróję”. “Chora drużyna”