Stal Mielec przełamała fatalną serię dziewięciu meczów bez zwycięstwa. Mimo że Legia jest w kryzysie, sprawili sporą niespodziankę, pokonując wciąż aktualnych mistrzów Polski 2-1. Dla warszawskiego zespołu to była już trzecia porażka z rzędu i 17. w tym sezonie!

Mielczanie dzięki temu zwycięstwu są bardzo bliscy utrzymania. Mają już siedem punktów przewagi nad Wisłą Kraków, która jutro gra derby z Cracovią.

Gol bezpośrednio z rzutu rożnego

To jednak jest nadal dziwne, choć Legia wiele razy w tym sezonie zaskakiwała.  Do meczu z najsłabszą drużyną rundy wiosennej stołeczny zespół przystąpił tak jakby nie miał pomysłu na grę. Być może oszałamiająco na legionistów podziałała szybko stracony gol, do tego w nietypowych okolicznościach.

Bramkę już w piątej strzelił Krystian Getinger. Doświadczony obrońca Stali uderzył piłkę z rzutu rożnego. Ta odbiła się jeszcze w nietypowy sposób i wpadła do siatki ku ogólnemu zaskoczeniu obrońców i bramkarza Richarda Strebingera. To jeden z najdziwniejszych i najefektowniejszych goli w tym sezonie Ekstraklasy.

Legia dopiero po dziesięciu minutach zaczęła żwawiej atakować. Nie były to jednak przemyślane akcje, wiele było nieporozumień między zawodnikami ze stolicy. Piłkarze Stali grali bardzo ambitnie, nie cofnęli się, umiejętnie przeszkadzali gościom, od czasu do czasu atakując.

W 30. minucie groźnie zrobiło się pod bramką Legii po dośrodkowaniu Getingera, ale strzał Grzegorza Tomasiewicza został zablokowany. Chwilę później było 1-1.

Dynamiczną akcję lewą stroną przeprowadził Maciej Rosołek. Zagrał w pole karne, gdzie w końcu do piłki dopadł Paweł Wszołek i z bliska pokonał Rafała Strączka. Bramkarz Stali nie miał żadnych szans.

Po czterech minutach Stal znów prowadziła. Ponownie mielczanie zaskoczyli mistrzów Polski stałym fragmentem gry. Po podaniu Macieja Domańskiego z rzutu rożnego głową piłkę do siatki skierował Arkadiusz Kasperkiewicz.