A A+ A++

Polnord i Waryński Grupa Holdingowa zakończyły budowę V etapu osiedla Stacja Kazimierz na warszawskiej Woli. To już ostatnia odsłona projektu realizowanego od 2014 roku. Pierwsi właściciele lokali odebrali klucze 20 września.

  • Prace na placu budowy projektu Stacja Kazimierz dobiegły końca. 
  • Ruszają odbiory mieszkań w V etapie wspólnej inwestycji Polnordu i Waryński.
  • W V etapie Stacji Kazimierz powstały 2 kilkupiętrowe budynki, a w nich 96 mieszkań i 4 lokale usługowe.

W sumie we wszystkich etapach osiedla Stacja Kazimierz, na powierzchni ok. 24 tys. mkw., wybudowano 639 mieszkań. Realizowany od blisko dekady projekt jest jednym z największych tego typu w dzielnicy. Obecnie prace nad nim są już zakończone, a w sprzedaży pozostają jeszcze ostatnie wolne mieszkania od 39 do 113 mkw.

– Stacja Kazimierz to ważny projekt dla tej części Warszawy. Od 2014 r., kiedy rozpoczęto prace nad inwestycją, na Woli zaszło dużo pozytywnych zmian. Można powiedzieć, że to osiedle rozwijało wraz z dzielnicą, która jest dziś jedną z najprężniej rozbudowywanych w stolicy. Mieszkańcy znajdą tu nie tylko dobrą komunikację, ale też liczne szkoły, przedszkola, sklepy, restauracje oraz centra handlowe i biznesowe – mówi Tomasz Łapiński, dyrektor zarządzający inwestycjami mieszkaniowymi w Cordia Polska i prezes zarządu Polnord.

W ofercie Stacji Kazimierz przeważały lokale 2 i 3-pokojowe, jednak znalazły się w niej także duże apartamenty o powierzchni od 97 do 113 mkw. W projektach zadbano o funkcjonalne układy i dobre nasłonecznienie przez cały rok. Dodatkowo każde mieszkanie posiada taras, balkon lub loggię. Ramy okien wykonane są z drewna, a balkony zabezpieczone są szklanymi balustradami. Same budynki natomiast wyróżnia elegancka elewacja urozmaicona okładzinami w naturalnych kolorach drewna oraz kamieniem na parterze.

Inwestycja Stacja Kazimierz powstała na warszawskiej Woli. fot. mat. pras

Cordia Polska i Polnord z nowym prezesem zarządu

– Realizacja inwestycji Stacja Kazimierz na warszawskiej Woli ma dla Grupy Waryński szczególne znaczenie. Biorąc pod uwagę historię spółki, która miała kiedyś na tych terenach swoje fabryki, a teraz siedzibę – cieszymy się, że to właśnie tutaj mogliśmy współtworzyć nowoczesną i funkcjonalną przestrzeń do życia. Wola jest dzielnicą cieszącą się dużą popularnością, dynamicznie się rozwijającą. Łącząc te wszystkie cechy, wiemy, że Stacja Kazimierz jest miejscem zarówno dla ludzi preferujących spokój, jak i ceniących bliskość centrum – komentuje Beata Cywińska, wiceprezes zarządu Waryński Grupa Holdingowa.

W pobliżu osiedla znajdują się przystanki 4 linii tramwajowych i 9 autobusowych, a także stacja SKM i dworzec PKP Warszawa Zachodnia. Amatorzy spacerów i jazdy na rowerze ucieszą się z bliskiego sąsiedztwa parków: Szymańskiego, Sowińskiego i Powstańców Warszawy. Również samo osiedle zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu: zieleń, place wypoczynkowe oraz elementy oświetlenia i małej architektury zachęcają do integracji i korzystania z uroków miejskiego stylu życia.

Condohotele w całej Polsce. Zobacz najnowsze inwestycje

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
1 Komentarz
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
kesia
1 miesiąc temu

w stolicy godnym uwagi osiedlem jest też Zakątek harmonia położone na Białołęce, można na tym osiedlu kupić mieszkanie z programem “czas na mieszkanie”, gdzie deweloper daje czas na załatwienie kredytu i gwarancje niezmienności ceny

Poprzedni artykułNasze Miasto: Zespół Pieśni i Tańca “Śląsk” zainaugurował 70. sezon artystyczny
Następny artykułKS Krotosz na zawodach „Otwarcie Sezonu na Termach”