A A+ A++

Niemcy to drugi po Hiszpanii najczęściej odwiedzany kraj przez Europejczyków. Podczas Euro 2024 statystyka z pewnością jeszcze się poprawi.

Mistrzostwa Europy w piłce nożnej to jednak nie tylko gratka dla piłkarskich kibiców, ale też cała masa atrakcji dla osób bez biletów na mecze. Mieliśmy okazję osobiście sprawdzić, jak nasi sąsiedzi przygotowani są do turnieju, odwiedzając zachodni region Niemiec. Czym zaskakują Frankfurt, Stuttgart, Dortmund i Kolonia?

Niemcy od piątku będą w centrum uwagi całego piłkarskiego (i nie tylko) świata. Do naszych zachodnich sąsiadów przyjadą setki tysięcy kibiców i turystów, a geograficzne położenie tegorocznego turnieju sprawia, że również dla Polaków będzie to najbardziej przystępna, międzynarodowa impreza od lat. Choć z punktu widzenia polskich kibiców najważniejsze będą Hamburg, Berlin i Dortmund, bo to tam nasza reprezentacja zagra swoje mecze grupowe, to niepowtarzalny klimat wielkiego turnieju opanuje dosłownie całe Niemcy – od Monachium leżącego w sercu Bawarii, po wspomniany Hamburg, daleko na północy.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKino dzielnicowe #wGdyni – pokaz filmu “Gran Turismo” na Chwarznie-Wiczlinie
Następny artykułKino dzielnicowe #wGdyni – pokaz filmu pt. “Dream Scenario” na Obłużu